Su Panevėžio rajono meru Antanu Pociumi susitiko naujasis Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas pulkininkas leitenantas Arnoldas Žilys. Šių metų kovo mėnesį jis pakeitė pulkininką leitenantą Ernestą Gaigalą.

Svečias savivaldybės merui prisistatė, jog vadovauja batalionui, kuriame ir prasidėjo jo, karininko karjera. „Čia aš mokiausi, tobulėjau ir augau. Mano tikslas – siekti ir užtikrinti, kad Karaliaus Mindaugo husarų batalionas išlaikytų aukščiausia kovinę parengtį“, – dalinosi mintimis naujasis Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Arnoldas Žilys.

Savivaldybės meras A. Pocius su svečiu aptarė tolimesnio, abipusiai naudingo bendradarbiavimo galimybes ir šiuo metu Pajuostyje, į karinį dalinį vedančių geležinkelio bėgių, kilimo ir tūpimo tako bei aviacinių degalų bazės statybas. Bazės tikslas – aviaciniais degalais aprūpinti Šiaulių karinių oro pajėgų bazę. Įrengta bazė prisidės prie Lietuvos nacionalinio saugumo stiprinimo. Bazės statybos finansuojamos iš NATO biudžeto, o Lietuva savo biudžeto lėšomis įsipareigojusi atstatyti kitados veikusią geležinkelio atšaką nuo Panevėžio iki Pajuosčio.

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas, įsikūręs Panevėžio rajone, Pajuostyje, yra Lietuvos ginkluotųjų pajėgų karinis dalinys, esantis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados “Geležinis vilkas” sudėtyje. Pagrindinė bataliono funkcija – išlaikyti aukštą savo padalinių parengtį dalyvaujant operacijose už Lietuvos ribų ir vykdant savo šalies gynybą.

Savivaldybės informacija

 

 

image_print