Šiandien Panevėžio rajono meras Antanas Pocius, pravedęs jau trečiąjį naujos kadencijos posėdį, aplankė ir socialinių paslaugų centrą „Vilties sodas“, kur buvo švenčiama „Geros kaimynystės ir draugystės“ šventė. Čia sutrikusio intelekto vaikai, jaunuoliai ir suaugusieji iš beveik visų Lietuvos regionų surengė rankdarbių mugę, užmezgė naujas pažintis, stebėjo meninių kolektyvų pasirodymus.

„Šią dieną įvyko du svarbūs renginiai: savivaldybės tarybos posėdis ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ šventė, surengta bendradarbiaujant su Panevėžio rajone veikiančia socialinės globos įstaiga „Vilties sodas“. Po įtempto posėdžiavimo pusdienio man didelis malonumas ir atgaiva gamtos prieglobstyje pabūti nuoširdžioje draugijoje, jau 14-ą kartą švenčiančią draugystę, šiltą bendravimą, supratingumą, visavertį dalyvavimą visuomenės gyvenime,“ – sakė meras A. Pocius.

VšĮ ,,Vilties sodas“ – dienos socialinės globos įstaiga, įsikūrusi Biliūnų kaime, Panevėžio rajone. Pasak direktorės Rasos Remeikienės, čia lankosi jaunuoliai nuo 18 metų, turintys proto ir kompleksinę negalią iš Panevėžio rajono bei Panevėžio miesto savivaldybių. Darbo dienomis jaunuoliai atvežami į įstaigą, vakare parvežami atgal į namus.

Įstaigos veiklos tikslas – teikti socialines, ugdymo, transporto, laisvalaikio leidimo, maitinimo ir kitas paslaugas neįgaliesiems.

„Vilties sodą“ įkūrė Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“  ir VšĮ ,,Vilties namai“. Šis socialinio verslo projektas finansuotas pagal Panevėžio rajono vietos veiklos grupės įgyvendinamos „Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos“ priemonę „NVO socialinio verslo kūrimas ir plėtra“. Jam skirta 60 tūkstančių eurų iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto. 80 tūkstančių eurų skyrė ir Panevėžio rajono savivaldybė.


Savivaldybės informacija

image_print