Iki metų pabaigos Panevėžio rajone bus išrinkti visų 65 seniūnaitijų lyderiai – seniūnaičiai. Pakartotiniai ir nauji seniūnaičių rinkimai pagal atskirą grafiką vyks gruodžio 11–15 dienomis. Rinkimų grafikas paskelbtas savivaldybės svetainėje www.panrs.lt.

Apie seniūnaičių vaidmenį diskutuota Vidaus reikalų ministerijos Panevėžyje surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius bei Andrius Viržaitis, Velžio seniūnijos seniūnas ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentas.

Pasak mero A. Pociaus, labai svarbi seniūnaičio, kaip gyventojų bendruomenės lyderio asmenybė, jo autoritetas. „Dažnu atveju, bent jau Panevėžio rajone, aktyviausi ir bendruomeniškiausi gyventojai renkami ir seniūnaičiais, ir bendruomenių pirmininkais“, – teigė meras.

Į renginį susirinkę įvairių Lietuvos bendruomenių seniūnaičiai, seniūnai, šalies savivaldybių merai ir vicemerai bei administracijų atstovai diskutavo ne tik apie seniūnaičio instituto stiprinimą, bet ir apie jų darbe patiriamus iššūkius, motyvaciją. Aptarta, kaip gerinti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp bendruomenių ir valdžios institucijų, kaip sustiprinti seniūnaičių veiklas, kad jie dar labiau prisidėtų prie teigiamų bendruomenės gyvenimo pokyčių bei visos šalies demokratijos stiprinimo.

Panevėžio rajone spalio mėnesį vykusiuose seniūnaičių rinkimuose išrinkti 43 seniūnaičiai, jiems įteikti pažymėjimai. Pakartotiniuose rinkimuose, tikimasi, bus išrinkti dar 22-ų seniūnaitijų gyventojams atstovausiantys lyderiai.

Seniūnaitis renkamas 4 metams. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimu, seniūnaičiams skiriama iki 360 eurų išmoka su jo veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti.


Savivaldybės informacija parengta pagal Vidaus reikalų ministerijos informaciją

image_print