2020 m. vasario 29 d. Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinyje vyko regioninė liaudiškos muzikos kapelų šventė „Mutieja rats“. Ši šventė tradicinė, vyko jau devintą kartą, turi savo žiūrovą. Renginys organizuojamas, siekiant išsaugoti ir populiarinti liaudiškos muzikos tradicijas ir tarmes.

Šventės šeimininkai, Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vadovė Jolita Rutkauskienė), pasikvietė kolektyvus iš įvairių Lietuvos kraštų ir kaimynus iš Latvijos Respublikos: Gargždų kultūros centro Dauparų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Šešios bačkos“ (vadovas R. Čaras), Jonavos rajono Šveicarijos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Varpena“ (vadovė D. Toločkienė), Kaišiadorių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Geri vakarai“ (vadovas A. Noreika), liaudiškos muzikos kapela „Mingūnai“ (Kaunas, Klaipėda, vadovė A. Leleikienė), „Ventspils blumizeristi“ (Ventspilis, Latvija, vadovas E. Veselis).

Šventę aukštaitiškai ir smagiai vedė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio meno vadovė Audronė Palionienė.

Visų kolektyvų pasirodymai buvo labai smagūs, saviti, atspindintys savo kraštą. Svečių iš Latvijos Respublikos kolektyvas „Ventspils blumizeristi“ išsiskyrė tuo, kad jie groja lūpinėmis armonikėlėmis, o jų atlikta liaudies daina „Ant kalno mūrai“ nepaliko salėje abejingų žiūrovų.

Liaudiškos muzikos gerbėjų susirinko pilna salė. Publika buvo labai nuoširdi, kartu su visais dainavo ir negailėjo aplodismentų.

Po koncerto sveikinimo ir padėkos žodį tarė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Guoda Burokienė ir Petras Nevulis, Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas, Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė. Visoms kapeloms įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos.

Šios šventės rėmėjai: Sigito Momeniškio firma „Gurmanas“ ir Virginijaus Glušoko firma „Paįstrio katilai“.

Po renginio vyko vakaronė, kurios metu liejosi geros emocijos, nuoširdus bendravimas, dar ilgai netilo dainos ir muzika. Tad lai „Mutieja rats“ ir toliau rieda ir sukviečia visus kitais metais.


 Parengė Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė

Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-07 22:04

image_print