Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centras pilnutėlėje salėje šventė 70-ąjį gimtadienį. Per šiuos metus  kultūros centro statusas keitėsi ne kartą, kol 2003 metais tapo savarankiška savivaldybės biudžetine įstaiga. Daugelis žino, kad ji įsikūrusi buvusioje sinagogoje. Pastato pastatymo metai registrų įraše nurodo 1890 metus. Antro pasaulinio karo metu sinagoga buvo smarkiai apgriauta. 1952 m. atstačius pastatą čia įkurtas kultūros centras, tada vadintas kultūros namais. Ir dabar kultūros centras siekia, kad būtų namais kiekvienam čia einančiam, dirbančiam, kuriančiam. Mažam ir dideliam. Šentėje ir buvo sukurta tokia atmosfera.

Į šventę besirenkančius pasitiko orkestras ,,Remmangelen‘‘, vadovaujamas Laimučio Raziūno.  Panevėžio rajono savivaldybės merui Povilui Žaguniui teko įsitaisyti tarp vaikučių, kurie ne tik sėdėjo šalia, bet ir jaukiai muistėsi po kojomis ant sėdmaišių, kaip namuose. Šventėje visi jautėsi kaip vienos didelės šeimos gimtadienyje.

Mero įteiktos padėkos ilgametei valytojai Marijai Klimašauskienei ir meno vadovui Virginijui Kazlauskui buvo sutiktos audringais plojimais. Su neseniai praėjusiu gimtadieniu pasveikinta ir kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė.

Po mero sveikinimų direktorė L. Kubiliūnienė pakvietė šventės dalyvius i svečius „pasisukti“ laiko ratu. Uliūnų ir Daniūnų kolektyvų narės su vadove Simona Dyraite-Medišauskiene lopšine pradėjo koncertą. Mergaitės rankose sūpavo lėles,  taip pratęsdamos iš mamų ir močiučių perimtą palikimą. Juk kultūros centro misija ir yra puoselėti bei tęsti visa, ką vadiname tautos savastimi. Koncertinėje programoje dalyvavo visų kultūros centro kolektyvų nariai.

Sveikinimus, dovanas ir geriausius linkėjimus skyrė Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė, beveik visų didesnių įvykių rajone dalyvė. Kiekvienoje dienoje rasti šventumo linkėjo Ramygalos Šv. Krikštytojo bažnyčios parapijos klebonas Alfredas Puško, gražia bendryste džiaugėsi gimnazijos direktorius Algis Adašiūnas, Ramygalos vaikų darželio-lopšelio ,,Gandriukas‘‘ direktorė Rūta Stankevičienė, Ramygalos seniūnijos seniūno pavaduotoja Lina Juozaitienė, Ramygalos miesto-Garuckų kaimo bendruomenės pirmininkė Rasa Marozienė, Ramygalos seniūnaitė Salvina Kievinienė, Daniūnų kolektyvų narė ir seniūnaitė Violeta Karitonienė.

Europos Parlamento nario Juozo Oleko padėką ir dovanas įteikė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Modesta Petrauskaitė. Atsiminimais pasidalino buvusios darbuotojos – meno vadovė Gintautė Lauciutė ir direktorė Elena Augulienė. Pastaroji, jau eidama namo po šventės, sakė, kad pusdieniui pamiršo ir covidą, ir karą. Nuotaikingus nuotolinius sveikinimus skyrė buvę meno kolektyvų nariai Neringa Filipova ir Jokūbas Fedorkinas, darbuotojai Lina ir Kęstutis Veršeliai. Gražiais žodžiais būti reikalingais linkėjo ir tautodailininkai Kęstutis Henrikas Vaičiūnas ir Albertas Valikonis. K. H. Vaičiūno paveikslų ciklas ,,Ąžuolai‘‘ simboliškai papuošė kultūros centro sienas, nes būtent balandį Ramygaloje buvo pasodintas tūkstantmečio ąžuolų parkas. A. Valikonis padovanojo savo kurtą angelą, pučiantį trimitą.

Visiems kartu dainuojant ,,Ilgiausių metų‘‘  buvo įneštas didžiulis UAB ,,Ramygalos pyragai‘‘ iškeptas tortas. Po paskutinių akordų visi pasipylė į kiemą, kuriame buvo įvairiausių žaidimų ir įdomių vaišių.

Nepaprasto skonio savo firminį troškinį  kieme pagamino jaunimo darbuotojos Ernestos vyras Paulius Liužinas, galima buvo susisukti cukraus vatos, Atviro jaunimo centro kolektyvas spragino spragėsius, o vaisius šokolado fondiu mirkė raštvedė Dovilė Urbonienė.

Kieme surengtoje fotografijų parodoje žmonės ieškojo savęs ar pažįstamų, linksmai juokėsi radę ir stebėjosi greitai bėgančiu laiku. Patys ištvermingiausi dar nuėjo į susitikimą Ramygalos seniūnijoje su parodų autoriais. Parodas pristatė puikiais tapybos darbais ramygaliečius džiuginusi Natalija Donskaja, apie savo darbus pakalbėjo K.  H. Vaičiūnas, keramikiniais L. Kubiliūnienės lėliukais pasidžiaugė parodų kuratorė Stanislava Šlevaitė. Ji šiltai dėkojo autoriams, o direktorei įteikta visų darbuotojų padėka.

Lauke visiems buvo išdalintas jubiliejinis tortas. Dangus dovanojo puikų orą, todėl niekas neskubėjo skirstytis, bendravo, džiaugėsi susitikimais, paaugusiais vaikais, kūrė planus, dėkojo ir glėbesčiavosi.

Dėkojame techninius sprendimus ir fantazijas įgyvendinusiems ir tvarką palaikiusiems valytojams Algiui Kubiliūnui ir Marijai Klimašauskienei, nuo ankstaus ryto įvairius darbus padėjusiems atlikti savanoriams Deividui Liberiui, Rūtai Malciūtei, Godai Jonaitytei ir  šventę  įamžinusiam fotografui Gintarui Lukoševičiui.

Dovanas dar eisime sodinti. Atrodo, turėsime sodą. Po to vaišinsimės dovanotomis arbatomis ir UAB ,,Pupa‘‘ atsiųsta skanios kavos dovana.

Meras P. Žagunis savo kalboje paminėjo ir nelinksmą dalyką – Vyriausybės planus optimizuoti kultūros centrų tinklą, savivaldybėse paliekant tik po vieną kultūros centrą. Bet norisi tikėti, kad bet kokiu atveju kultūros centras išliks, kitaip kas mes tokie būsime? Ekonomika – labai svarbu, bet tik  kultūra lemia, kas mes esame. Būkime, kol gyvi – tai mūsų laikas augti, auginti, perduoti.

Su 70-uoju Ramygalos kultūros centro gimtadieniu visus čia kada dirbusius ir augusius, kolektyvų narius ir jų šeimas, partnerius ir rėmėjus. Nes šis gimtadienis Jūsų visų. Būkime.


Ramygalos kultūros centro informacija

Gintaro Lukoševičiaus nuotr.

 

image_print