Panevėžio rajono mėgėjų teatrus pasiekė gera žinia – sulaukta puikių įvertinimų ką tik pasibaigusioje šalies teatrų apžiūroje-šventėje „Atspindžiai“. Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro spektaklis pripažintas vienu geriausių Lietuvoje, puikiai pasirodė ir Naujamiesčio bei Krekenavos kultūros centrų teatrai.

„Atspindžiai“ – kas antrus metus rengiama didžiausia Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventė, kurioje dalyvauja ryškiausi visų regionų miestų, rajonų centrų, kaimų ir miestelių suaugusiųjų teatrai. Lietuvos nacionalinio kultūros centro kartu su Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga rengiamoje šventėje kaskart dalyvauja maždaug 100 pajėgiausių šalies teatrų su naujausiais pagal lietuvių ar užsienio dramaturgiją sukurtais skirtingų žanrų, stilių spektakliais. Rengiami trys turai: vietinis, regiono ir šalies.

Nacionalinio kultūros centro duomenimis, šiemet I ture (vietos apžiūrose) suvaidinta 115 spektaklių. Geriausieji iš jų atrinkti į regiono turą, kuris šiemet dėl susiklosčiusios situacijos vyko virtualioje erdvėje. „Atspindžių“ vertinimo komisija peržiūrėjo ir įvertino 66 spektaklius: 35, pastatytus miestų ir rajono centrų teatruose ir 31, pastatytą kaimų ir miestelių teatruose.

Panevėžio rajonui antrajame ture atstovavo trys teatrai su naujausiais savo darbais: Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras pristatė spektaklį „Kaip visi žmonės (scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė), Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ parodė Ritos Venskūnienės „Baltakoję“ (režisierė Miranda Vaitkevičienė), Naujamiesčio kultūros centro „Galerijos“ teatras pristatė Martyno Vainilaičio „Kalvio pasaką“ (režisierius Andrius Povilauskas).

Miežiškėnų spektakliui komisija skyrė 90,8 balo. Su šiuo rezultatu kaimų ir miestelių kategorijoje spektaklis „Kaip visi žmonės“ užėmė antrąją vietą, vos 0,2 balo nusileidęs geriausiai įvertintam Varėnos rajono Matuizų teatrui „Giraitė“. Bendroje rezultatų rikiuotėje Miežiškių teatras su dar dviem teatrais dalijasi šešta vieta. Dideliu pasiekimu galima įvardyti J. Švagždienės vadovaujamo kolektyvo stabilumą: panašių rezultatų jis buvo pasiekęs ir praėjusiose „Atspindžių“ apžiūrose.

Aukšti ir kitų Panevėžio rajono teatrų pasiekimai: naujamiestiečių spektaklis įvertintas 88 balais, o Krekenavos teatro darbas nusipelnė 71,5 balo.

Šį savaitgalį Birštone turėjo įvykti baigiamoji „Atspindžių“ šventė, kurioje, kaip įprasta, būtų pristatyti ir apdovanoti geriausiai įvertinti spektakliai ir jų kūrėjai. Žinoma, šio renginio dabar nebus, tačiau organizatoriai viliasi į jį pakviesti kitų metų gegužę.


 Jurga Švagždienė
 Naujamiesčio, Miežiškių, Krekenavos kultūros centrų archyvų nuotr.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-18 02:48

image_print