Druskininkuose vykusiame Lietuvos pasakotojų konkurse puikiai pasirodė Panevėžio rajono pasakotojai. Nė vienas jų neliko nepastebėtas publikos ir garbios komisijos, o Miežiškių kultūros centrui atstovavusi Jolanta Karaliūnienė nuskynė vieną iš pagrindinių renginio apdovanojimų.

Druskininkų kultūros centro ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas tradicinis pasakotojų konkursas „Žodzis žodzį gena“ – didžiausias tokio pobūdžio renginys šalyje. Konkurso dalyviai į finalinį etapą patenka perėję porą atrankos turų, todėl dėl „Glauniausio pasakoriaus“ vardo varžosi tik išties stiprūs, vertingus tautosakos kūrinius pasirinkę pasakotojai.

Šiemet pasakotojai buvo suskirstyti į kategorijas pagal pasakojimų žanrus: vaizdingomis tarmėmis, patarmėmis, šnektomis ir pašnektėmis dešimt žmonių sekė pasakas, kitas dešimtukas porino sakmes ir padavimus, trečias linksmino smagiais tautosakos kūriniais. Panevėžio rajono atstovai pasirodė visose grupėse: Jolanta Karaliūnienė iš Miežiškių kultūros centro sekė mūsų krašte užrašytą pasaką apie Motiejūtę, Dovydas Butkus iš Vadoklių kultūros centro porino sakmę apie Juodžio ežerą, Jurga Švagždienė iš Miežiškių kultūros centro dalijosi juokingais savo šeimos žmonių pasakojimais apie burtus.

Pasakotojus vertinusi solidi nematerialaus kultūros paveldo, folkloro specialistų komisija pabrėžė, jog konkursas puikiai pagerbė žodinės liaudies kūrybos tradiciją, nudžiugino išaugusiu pasakotojų lygiu. Komisijos pirmininkė Vida Šatkauskienė sakė, jog šiemet konkursantų nebuvo už ką kritikuoti, kone kiekvieną galima pagirti už kūrybiškumą, puikų pasirengimą, po apdovanojimą norisi įteikti kone visiems.

Gerų komisijos žodžių ir puikios publikos reakcijos nusipelnė visi mūsų rajono pasakotojai. Dažnai konkursuose, varžytuvėse dalyvaujantis Dovydas juokais pavadintas pasakotojų suėjimų simboliu, pagirtas už nuotaikingumą, įtaigumą. Jurgai pažerta komplimentų už gebėjimą palaikyti ryšį su publika, turtingą žodyną. Abiem pasakotojams įteikta po dovaną.

O Jolanta buvo išgirta už archajiško, savito kūrinio pasirinkimą ir mokėjimą jį ypač vaizdingai perteikti. Už puikų pasirodymą Miežiškių kultūros centro darbuotoja sulaukė aukšto įvertinimo – ji pripažinta pasakų sekėjų kategorijos pirmosios vietos laimėtoja!


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

image_print