Taip jau sutapo, kad 2021 m. lapkričio 15–21 d. vyko Lietuvos suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“, kad Velžio TAU fakulteto klausytojai suaugusiųjų švietimui skirtą mokymosi veiklą pradėjo ankstėliau.

Panevėžio r. TAU Velžio fakultete lapkričio 12 d. įvyko Švietimo centro įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto „MŪSŲ SKAITMENINĖ ERDVĖ“ panelinė diskusija „Skaitmeninių kompetencijų gilinimas“. Velžio gimnazijos mokytojos Rima Stongvilienė ir Asta Klydžienė pristatė „Erasmus+“ KA2 programos projektą „MŪSŲ SKAITMENINĖ ERDVĖ“, kuris finansuojamas remiant Europos Komisijai. Lektorės atskleidė šio projekto tikslą: skatinti vyresnio amžiaus žmones įsijungti į aktyvų visuomeninį gyvenimą. Labai paprastai ir suprantamai suteikė žinių apie kibernetinį saugumą, apie kuriamas melagienas bei apie saugumą naudojantis socialiniais tinklais.

Lapkričio 18 d. panelinę diskusiją „Skaitmeninių kompetencijų gilinimas“ tęsė Švietimo centro direktoriaus pavaduotoja Renata Jankevičienė ir Irmantas Adomaitis – lektorius, mokytojas ekspertas, fizikos vadovėlių autorius, kuris VDU studijuoja doktorantūrą. Jo disertacijos tema susijusi su informacinėmis technologijomis. Kalbėjo paprastai apie rimtus ir sudėtingus dalykus, suteikė daug žinių apie „hakerius“, kibernetines atakas, taip pat ir praktinių patarimų, kaip saugoti savo asmens duomenis bei blokuoti pavojingus laiškus.

Velžio fakulteto klausytojai džiaugiasi mokymais, laukia dar… tęstinio praktinio mokymosi. Nuoširdžiai dėkojame Švietimo centro vadovams ir lektoriams už suteiktas vertingas skaitmeninio raštingumo žinias.

„Erasmus+“ projektas „Suaugusiųjų, gyvenančių socialinėje atskirtyje, skaitmeninių įgūdžių gilinimas siekiant gyvenimo kokybės“, „MŪSŲ SKAITMENINĖ ERDVĖ“ („Enhancing digital skills of hard-to-reach adults for better life chances“, „OUR DIGI SPACE“), Nr. 2018-1-TR01-KA204-058750 finansuojamas remiant Europos Komisijai


Palma Butkuvienė, TAU Velžio fakulteto dekanė

 

image_print