Teatras – tai instrumentas, skatinantis geriau  pažinti save ir pasaulį. Jis gimsta iš bendravimo, suteikdamas galimybę komunikuoti meninės išraiškos priemonėmis, kurios žadina vaizduotę, jausmus, mąstymą. Todėl ypač svarbu skatinti vaikus nuo mažens pamilti teatrą, tą multifunkcinį žanrą, talpinantį savyje visas meno rūšis.

9-to mėnesio, 9-tos dienos, 9-tą valandą startavo Aukštaitijos regiono klojimo teatro festivalio-stovyklos „Po Bitės sparnu“ vaikams ir jaunimui skirta diena. Smilgių gimnazijoje darželinukams ir pradinių klasių mokiniams nuotaikingą spektaklį „Kiškio pasakos” parodė Liūdynės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Op-lia”, vadovė Miglė Bekevičienė. Smilgių etnografinėje sodyboje  vaikai ir jaunuoliai stebėjo ir aptarė eksponuojamas parodas bei skirtingoms amžiaus grupėms skirtus spektaklius, dalyvavo aktoriaus ir režisieriaus Andriaus Povilausko vedamoje teatro edukacijoje, vaišinosi  ant laužo gamintu maistu, šildėsi žolelių arbata, bendravo ir dalinosi patirtais įspūdžiais. Buvo malonu girdėti jaunųjų artistų atsiliepimus: „…gera vaidinti bendraamžiams, kurie elgiasi išties pagarbiai”. Tokia imli ir atidi publika – augančios kartos kultūringumo ženklas.

Jaunesnio mokyklinio amžiaus gimnazistams buvo parodyti du spektakliai:  „Ar aukštai dangus?“ (Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos „Skruzdėlė“, vadovė Daiva Kiršgalvienė) ir „Visiškas Rudnosiukas“ (Ramygalos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „AkMenukai“, vadovė Audronė Palionienė).

Jaunuoliai taip pat  žiūrėjo du spektaklius, leidusius apmąstyti daugelį vertybinių dalykų: „Reikia gyventi mergaite, reikia gyventi“ (Šeduvos kultūros ir amatų centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Laumžirgiai“, vadovė Izolina Staniulienė) ir „Stoglangis“ (Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, vadovai Dalė ir Virginijus Dargiai).

Prie vaikams ir jaunimui skirtos teatro dienos organizavimo darbų savanoriškomis veiklomis prisidėjo Panevėžio J. Miltinio gimnazijos mokiniai Šarūnas Liepa ir Kamilė Urlakyt

Nuoširdžiai dėkojame jauniesiems artistams, savanoriams ir Smilgių gimnazijos bendruomenei už geranorišką bendradarbiavimą. O Panevėžio rajono savivaldybei ir Lietuvos kultūros tarybai už projekto veiklų finansavimą.


Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio meno vadovė Audronė Palionienė

Fotografijos Ligitos Bilevičienės

 

image_print