Šiandien prasideda Norvegijos 6-ių Rotary klubų iš Langesund, Tonsberg, Faerder, Lagendalen, Svelvik ir Sandefjord Ost atstovų lankymasis Panevėžio ir Kupiškio rajonų bei Panevėžio miesto šeimose.  Tai norvegų rotariečių kalėdinės dovanos lietuvių šeimoms, rekomenduotoms seniūnijų darbuotojų. Nepilnoms ar daugiavaikėms, sunkiau besiverčiančioms ar skurstančioms, sunkumus patiriančioms šeimoms kiekvienai pagal poreikį norvegai atvežė buitinės technikos: šaldytuvų, viryklių, skalbimo mašinų, baldų, dviračių bei kitos labdaros.

Pasak norvegų kalėdinio turo veiklas koordinuojančio Panevėžio Rotary klubo nario, savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algirdo Kęstučio Rimkaus, šiais metais Panevėžio rajone norvegų parama bus suteikta 21-ai Panevėžio rajone gyvenančiai šeimai. Šiandien pirmosios kalėdinės lauktuvės pasieks Paįstrio, Upytės, Karsakiškio, Miežiškių, Raguvos ir Krekenavos seniūnijoje gyvenančias šeimas.

Savivaldybės meras Antanas Pocius, sutikęs svečius iš Norvegijos, pirmiausia dėkojo kalėdinės labdaros iniciatyvos sumanytojai Panevėžio rajono Garbės pilietei Edrund Olaisen, 2009 m. Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus apdovanotai ordinu už nuopelnus Lietuvai. Meras pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubai bei Panevėžio krašto savivaldybės ieško bendradarbiavimo kelių kuo prasmingiau padėti Panevėžio krašto žmonėms.

Norvegijos rotariečiams padėkota už nuolatinę paramą gerinant žmonių socialinę padėtį, palinkėta, kad ir toliau glaudūs ryšiai  nenutrūktų. Norvegams meras A. Pocius įteikė atminimo dovanėles ir palinkėjo malonios pažinties su Panevėžio kraštu ir jo žmonėmis.  

Labdaros akcija, pavadinta norvegų kalėdiniu turu, yra Panevėžio apskrities Rotary ir Norvegijos Rotary apygardos 2290 klubų glaudaus bendradarbiavimo, trunkančio 23 metus, rezultatas. 

Rotary klubai – labdaros organizacijos, vienijančios geros reputacijos verslininkus ir įvairių sričių specialistus,  vykdo humanitarinius projektus, ugdo ir skatina profesinės veiklos dorinius pagrindus, tarptautinį bendradarbiavimą, toleranciją, gerą valią ir taiką.


Savivaldybės informacija

image_print