Šiandien pirmąkart posėdžiavo 2023-2027 m. kadencijos savivaldybės tarybos kolegija, kurią sudaro savivaldybės meras Antanas Pocius, vicemerai Edmundas Toliušis ir Rimantas Pranys, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Biudžeto, ekonomikos ir investicijų komiteto pirmininkas Povilas Žagunis, Kaimo, sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Modesta Petrauskaitė, Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto pirmininkė Laura Mackevičienė, Etikos komisijos pirmininkas Jonas Masiokas ir opozicijos lyderis Kazimieras Algirdas Budrys, nedalyvavo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Petras Nevulis bei Kontrolės komiteto pirmininkė Daiva Juodelienė.

Mero sudarytoje posėdžio darbotvarkėje teikti 4 klausimai, iš kurių dvi itin aktualios informacijos: apie paslaugų poreikį   Velžio lopšeliui-darželiui „Šypsenėlė“ ir Dembavos lopšeliui-darželiui „Smalsutis“ bei apie Rail Baltica geležinkelio atšakos ir tarptautinės geležinkelio stoties statybos alternatyvą, kurią rugpjūčio pabaigoje pristatė Panevėžio rajone viešėdama Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Kolegijos nariai vienbalsiai nusprendė artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje teikti sprendimo projektą dėl pritarimo Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių bendradarbiavimo sutarties dėl teritorijos, skirtos naujoms investicijoms pritraukti, pasirašymo.

„Naujoji LEZ (Laisvoji ekonominė zona), skirta pramonės vystymui ir Panevėžio regiono bei valstybės verslo aplinkos gerinimui, labai prisidės prie Lietuvos ir, tikimės, užsienio investicijų pritraukimo. Bendradarbiaudami su miesto savivaldybe LEZ viziją ir planus kursime kartu,“ – kolegijos sprendimu savivaldybių bendradarbiavimo klausimą teikti artimiausiame tarybos posėdyje džiaugėsi meras A. Pocius.

Klausimą dėl valstybės turto, kelio Panevėžys – Pajuostė perėmimo Panevėžio rajono savivaldybės nuosavybėn kolegijos nariai nusprendė atidėti ir neteikti tarybai, pasvarstant apie kitokias privažiavimo prie būsimo stadiono Dembavoje įrengimo alternatyvas.


Savivaldybės informacija

image_print