Miežiškių kultūros centre surengtas tradicinis Panevėžio rajono pasakotojų konkursas „Pilimutės šposai“. Šiemet renginys sukvietė ne tik pasiklausyti smagių ir rimtų pasakojimų, bet ir paminėti svarbių progų – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Aukštaitijos metų, todėl jame nestigo prasmingų, pagarbą savam kraštui stiprinančių akcentų.

Smagiame pasivaržyme dalyvavę pasakotojai publikai ir komisijai pristatė Aukštaitijoje užrašytų, tarmiškai pasakojamų prisiminimų, pasakų, sakmių. Skambėjo pykčio išvarymo receptai, paaiškinimai, kodėl žmonės turi velniškų būdo bruožų, pamokymai, kaip gudraujant praturtėti, juokinimai, pokštai.

Komisijoje dirbusios folkloro specialistės Lina Daubarienė, Lina Vilienė ir Regina Stumburienė geriausiųjų titulus išdalijo taip: Pasakotojų pasakotoja pripažino Iną Kuodienę iš Raguvos, I vietą skyrė Audronei Rancovienei iš Berčiūnų, II vietą – Ritai Gasaitienei iš Nevėžio, III vietą – Virginijai Trybienei iš Bernatonių. Žiūrovai daugiausiai simpatijų skyrė Napoleonui Skeiveriui iš Miežiškių, ne mažiau džiaugėsi puikių emocijų dovanojusio Valentino Rapšio iš Liūdynės pasirodymu. Visi konkurso dalyviai apdovanoti organizatorių, Miežiškių kultūros centro, dovanomis. O „Pilimutės šposų“ nugalėtoja Ina Kuodienė pelnė dar ir kvietimą pasivaržyti šalies pasakotojų konkurse „Žodzis žodzį gena“ Druskininkuose.

Dar viena puikia dovana renginio dalyviams ir žiūrovams tapo įspūdinga į svečius atvykusio Anykščių kultūros centro folkloro ansamblio „Valaukis“ (vad. Regina Stumburienė) programa. „Svietiškas“ Antano Baranausko giesmes pristačiusios viešnios kiekvienu kūriniu tarsi linkėjo stiprinti savo meilę ir pagarbą Tėvynei.


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

image_print