Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ užsakymu buvo atliktas Lietuvos turistinių vietovių ir traukos objektų infrastruktūros išvystymo lygio vertinimas.

Tyrimų bendrovės „BERENT Research Baltic“ atlikto vertinimo metu pagal specialią metodologiją buvo išskirti patraukliausi Lietuvos turistiniai objektai, paslaugų išvystymo stiprybės ir silpnybės, įvardytos tobulinimo kryptys bei galimybės.

Lietuvos turistinių objektų infrastruktūros ir paslaugų išvystymo lygio vertinimas apėmė 1 200 atrinktų valstybinių, privačių ar viešųjų traukos objektų visose 60 šalies savivaldybių.

Panevėžio rajono savivaldybėje buvo įvertinta 20 objektų, 2 iš jų pateko į Top-25 sąrašą. Bendras savivaldybės įvertintų objektų patrauklumo vidurkis yra 2,60 (iš galimų 4), praėjusiais metais buvo 2,52.

Siekiant struktūrizuoto vertinimo, tyrimo metu turistiniai objektai buvo sugrupuoti į skirtingas kategorijas. Vienoje skiltyje atsidūrė gamtos paveldo objektai, kitoje – muziejai, lankytojų centrai, meno galerijos, pilys ir dvarai, trečioje – sakralinio paveldo objektai. Turistinius traukos objektus vertintojai suskirstė į 10 skirtingų kategorijų.

Kategorijoje „Apžvalgos aikštelės, bokštai, piliakalniai“ 10 vieta įvertintas Panevėžio rajono Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštas. Bendras vidurkis – 3,07, aukščiausiu balu – 4 – įvertinta tvarka, objekto būklė – 3,56; parkavimas – 3,8.

Kategorijoje „Paminklai, skulptūros, architektūrinio paveldo objektai“ 25 vietą užėmė Vadokliuose pastatyta skulptoriaus Gedimino Karaliaus skulptūra Vyčio apygardos partizanams atminti. Jos vertinimo bendras vidurkis – 3,08. Aukščiausiu balu įvertinta tvarka, draugiškumas šeimoms su vaikais, pritaikymas neįgaliųjų ir ribotos judėsenos turistų poreikiams.

Vertinant pasirinktą objektą atsižvelgta į susisiekimo galimybes ir orientavimosi aspektus, pavyzdžiui, adreso tikslumą, ar tvarkingai išdėstyti kelio ženklai į objektus. Taip pat vertinta lankytinų vietų būklė ir tvarka – ar yra įrengti tinkami pėsčiųjų takai bei kiti komfortą užtikrinantys elementai. Svarbūs ir pritaikomieji kriterijai, kurie ženkliai pagerina turisto patirtį – pagal juos vertinama, ar objektai draugiški šeimoms su vaikais, neįgaliesiems, ar informacija pateikta ir užsienio kalbomis, atkreipiamas dėmesys į atsiskaitymo galimybes ir kt.

Vertinimo tikslas – gerinti traukos objektų pasiekiamumą bei turistų patirtį Lietuvoje, siekiant vystyti turizmo infrastruktūrą, paslaugų kompleksiškumą.

Su 2021 m. Lietuvos turistinių vietovių patrauklumo vertinimo tyrimo metodologija ir rezultatais galite susipažinti https://www.lithuania.travel/lt/


Savivaldybės informacija

image_print