2022-06-03

Zyplių dvare (Šakių r.) išdalinti jau devintą kartą rengiamo Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ apdovanojimai. Šiemet geriausiais jaunaisiais meistrais pripažinti ir birželio 1 d. apdovanoti šeši mokiniai, kūrę pagal liaudišką paveldą, savo regiono savitumą, sėkmingai interpretavę bei derinę tradicijas ir šiuolaikinę pasaulėžiūrą.

Pasak komisijos narės Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros ir antropologijos rinkinių skyriaus vedėjos dr. Miglės Lebednykaitės, gera jausti, kad mokiniai mėgaujasi procesu ir nesureikšmina rezultato. Gauti „Sidabro vainikėlį“ svarbu, tačiau vyksmas, draugų palaikymas, buvimas kartu yra daug svarbiau. Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis džiaugėsi, kad Lietuvos tautodailė gerose rankose.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro sumanytas konkursas vyksta ištisus metus: mokslo metų pradžioje vietinės parodos vyksta mokyklose, rajonuose, pavasarį visoje Lietuvoje organizuojamos aštuonios regioninės parodos, o besibaigiant mokslo metams – baigiamoji paroda, kurioje dalyvauja talentingiausi regionų mokiniai. Šiais metais baigiamojoje buvo eksponuojami 38 mokinių darbai. Vien regioninėse parodose dalyvavo apie 300 mokinių, o skaičiuojant rajonines ir mokyklines dalyvių buvo apie 500.

Iš tokios gausybės išrinkti pačius geriausius nėra paprasta. Komisijos narys etnologas, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Tumėnas sakė, kad laimėjimas nebūtinai yra absoliuti tiesa, kad kiekvienu atveju tai yra ir dalis sėkmės, todėl nepasiekusiems savo tikslo nusiminti neverta – galbūt pasiseks kitais metais.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad šioje konkursinėje parodoje savo darbus pristačiusios net penkios jaunosios kūrėjos iš Panevėžio rajono (Liūdynės, Tiltagalių, Upytės) neliko nepastebėtos ir neįvertintos. Odeta Petrauskienė (Tiltagaliai) ir Irena Ona Vilienė (Upytė) apdovanotos padėkos raštais, kaip aktyviausios mokytojos, konkursui parengusios ne vieną jaunąjį kūrėją.

Konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ II vietos diplomas įteiktas Smiltei Skrickaitei už pintines juostas (mokyt. Irena Ona Vilienė, Upytės tradicinių amatų centras). III vietos diplomas įteiktas Kornelijai Židonytei už karpinius (mokyt. Daiva Židonienė, Liūdynės kultūros centras).


Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Panevėžio rajono savivaldybės informacija

Fotografavo Aušra Sidorovienė

Paskutinis atnaujinimas: 2022-06-06 15:51

image_print

Privacy Preference Center

Skip to content