Kitą dieną po  reikšmingiausios šventės Lietuvoje – Valstybės dienos minėjimo Panevėžio rajono bei Radichevo (Ukrainos Respublika)  savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta plėtoti bendradarbiavimo ryšius sveikatos, švietimo, kultūros, mokslo, technologijų, darbuotojų mokymo ir įgūdžių tobulinimo, turizmo, sporto ir kitose srityse, sudaryti palankias sąlygas įvairiapusiškiems kontaktams, įskaitant jų dalyvavimą mugėse, parodose, bendruose projektuose bei keičiantis informacija ir gerąja patirtimi. Sutartį pasirašė Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius ir Radechivo savivaldybės meras Stepan Petrovič Kochančuk.

„Pasirašyta sutartis yra itin svarbi. Ne tik dėl to, kad mūsų savivaldybė su Ukraina jau anksčiau nesėkmingai  bandė užmegzti draugystę, bet ir dėl to, kad šiuo metu jiems yra būtinas visokeriopas palaikymas ir žinojimas, kad jie ne vieni, kad jie mums svarbūs ir kad mes juos palaikome“,-sakė meras A. Pocius.

Panevėžio rajono savivaldybės taryba šių metų birželio mėnesį priėmė sprendimą skirti iki 20 tūkstančių eurų vertės humanitarinę pagalbą Radechivo savivaldybei. Už skirtas lėšas planuojama nupirkti apie 2500 vienetų užveržiamųjų raiščių–turniketų ir apie 100 vienetų miegmaišių.

Iškilmingame savivaldybių bendradarbiavimo sutarties pasirašyme dalyvavo ir šiuo metu Panevėžio rajone viešintys svečiai iš Moldovos bei Rumunijos. Su šiomis savivaldybėmis bendradarbiavimo sutartys pasirašytos 2015 m. bei 2009 m.

Radechivo savivaldybė įkurta 2018 m. gruodžio 23 d. įvykdžius administracinę ir teritorinę reformą. Savivaldybėje, kurią sudaro Radechivo miestas ir 41 kaimo vietovė, gyvena per 33 tūkst.  žmonių (Radechivo mieste – beveik 10 tūkst., kiti – kaimo vietovėse). Bendras savivaldybės plotas – beveik 71 tūkst. ha.

Vietos savivaldą vykdo Radechivo miesto taryba, kurią sudaro Tarybos vadovas ir 26 tarybos nariai.

Rajono švietimo tinklą sudaro 25 bendrojo ugdymo įstaigos, 14 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, Muzikos mokykla, popamokinio ugdymo įstaiga, Vaikų ir jaunimo sporto mokykla, Inkliuzinis išteklių centras. Pirminės ir antrinės medicinos paslaugas teikia Radechivo ligoninė, sudaryta iš 6 ambulatorinių skyrių ir 24 paramedikų bei akušerijos punktų kaimo vietovėse, įskaitant stacionarius ir ambulatorinius skyrius Radechivo mieste.

Kultūros įstaigų tinklą sudaro 33 kultūros namai, 28 bibliotekos.


 Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-07-10 13:31

image_print