Džiugios sutiktuvės šiandien vyko Naujamiesčio kultūros centre-dailės galerijoje.  Panevėžio rajono savivaldybės vadovai atvyko pasveikinti Panevėžio rajono varinių pučiamųjų instrumentų orkestrą „Aukštyn“, su aukso medaliu sugrįžusį iš Kerkradės miesto Nyderlanduose. Čia vykstančiame 19-ajame Pasaulio muzikos čempionate „World Music Contest“ meno vadovo ir dirigento Remigijaus Vilio vadovaujamas kolektyvas pelnė čempiono titulą savo kategorijoje.

Iš autobuso išlipantys muzikantai pasitikti skambant „Queen“ kūrinio „We Are The Champions“ įrašui.

Su aukštu įvertinimu laimėtojus pasveikino meras Povilas Žagunis; mero pavaduotojas Antanas Pocius; Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus; Naujamiesčio seniūnijos; Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vadovai ir atstovai.

„Dėkojame už aukso vertą pasirodymą pasaulio čempionate. Tikime, kad ir ateityje pasieksite dar ne vieną didelę, svarią ir reikšmingą pergalę prestižinėse pasaulinio lygio scenose“,– sakė meras P. Žagunis.

Orkestro muzikantai pasidalijo konkurso įspūdžiais. Meno vadovas R. Vilys pasakojo, kad Aukštyn“ savo konkursinę programą pristatė 3-iojoje divizijoje. Divizijos skirstomos pagal kūrinio sudėtingumą ir atlikimo meistriškumą, nepriklausomai nuo muzikantų amžiaus. Orkestrui dirigavo Piet Visser iš Nyderlandų.

Meistriškai solines partijas atliko Ugnė Tamošietytė (kornetas), broliai Bernardas (eufonija) ir Leonardas Butkai (trombonas).

Tarptautinė vertinimo komisija, kurią sudarė kompozitoriai ir dirigentai iš Belgijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės, orkestrui „Aukštyn“ už privalomo šios kategorijos orkestrams kūrinio – šveicarų kompozitoriaus Etienne Crausaz „Albinus Variations” atlikimą skyrė net 95 balus iš 100 galimų.

„Aukštyn“ yra pirmasis jauniausias Lietuvos orkestras, pelnęs tokį aukštą apdovanojimą per visą čempionato 70-ies metų istoriją. Panevėžio rajono jungtiniame orkestre groja 13–30 metų muzikantai, daugelis – iki 17 metų. Dauguma orkestro muzikantų yra mėgėjai, didžioji dalis jaunimo net nesimokę muzikos mokyklose, o paruošti dirigentų.

„Didžiuojasi savo muzikantais, kurie tvirtai atlaikė ne tik pasirengimo konkursui ir repeticijų maratoną, prasidėjusį iškart po karantino, bet ir visus konkurso turus bei baigiamuosius koncertus po pergalės”, – sakė R. Vilys.

Vario dūdų orkestras ,,Aukštyn“ įkurtas 2007 metais. Jo atlikėjai Panevėžio rajono vardą garsina ir mūsų šalyje, ir už jos ribų: nuolat dalyvauja Lietuvos Dainų šventėse, pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatuose, tarptautiniuose meistriškumo kursuose, konkursuose, festivaliuose bei koncertuose Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje. Orkestrantų meistriškumą stiprina dirigentų Pieto Visserio (Nyderlandai) ir Steveno Legge (Didžioji Britanija) pamokos.

Nuo 1951 m. kas ketverius metus vykstantis čempionatas „World Music Contest“ – viena svarbiausių platformų Europoje, kur varžosi orkestrai iš įvairių pasaulio šalių. Konkurse pristatomi tiek profesionalūs, tiek mėgėjų pučiamųjų orkestrai, taip pat ir mažesnių sudėčių ansambliai. Tai erdvė, kurioje girdimos naujausios šio žanro tendencijos, skamba nauji kūriniai.

24 dienas besitęsiantis renginys neoficialiai vadinamas olimpinėmis pučiamųjų muzikos žaidynėmis. Dalyvauti jame yra kiekvieno pajėgaus pučiamųjų orkestro visame pasaulyje tikslas. Čempionate užimta prizinė vieta prilyginama sportininko laimėtam olimpiniam medaliui.


Savivaldybės informacija

image_print