Žmogaus teisės – visuomenės raidos istorijoje susiklosčiusios elgesio, moralės normos ir visuomeninės vertybės, kurių tikslas – apsaugoti žmogaus orumą. Vaiko teisės yra žmogaus teisių sudedamoji dalis.
TAU Raguvos fakulteto klausytojai rinkosi į susitikimą tema „TEISĖS. Aktyvus pilietiškumas ir pagyvenusių žmonių vaidmuo visuomenėje“. Pristatytos programos „Erasmus+“ KA2 projekto, kurį koordinuoja Švietimo centras, vykdomos veiklos. Kartu su Raguvos kultūros centru ir Raguvos gimnazija Raguvos fakultetas yra dalies veiklų įgyvendintojas. Kadangi vaikas ugdomas ne tik mokykloje, jo nuostatoms, įpročiams ir supratimui didelę įtaką daro šeima, aplinka. Svarbu panaudoti visas bendradarbiavimo su tėvais teikiamas galimybes. Šių dienų įvykiai pakoregavo veiklų pristatymo planą. Kalbos sukosi apie tai, kaip vaikus supažindinti su šių dienų aktualijomis, kaip pašalinti nerimą, baimes. Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Šypsena“ (vadovė Ina Kuodienė) pristatė spektakliuką pagal lietuvių liaudies pasaką „Kuršiukas“. Klausytojai diskutavo, kaip iš naujo atrasti žmogaus teises, kaip jas pristatyti, apie jas kalbėti šiandienos situacijoje su vaikais. Kaip vienas iš kalbėjimo būdų yra pasakų ir jų veikėjų pasitelkimas.
Antroje susitikimo dalyje fakulteto klausytoja Irena Kondzežauskienė papasakojo, kaip iš vilnos gaminamos lėlės, kaip galima jas patiems pasigaminti ir kaip kalbėjimo ir susikalbėjimo tikslais panaudoti pasakų personažus.
Programos „Erasmus+“ KA2 projektas „TEISĖS. Aktyvus pilietiškumas ir pagyvenusių žmonių vaidmuo visuomenėje“ finansuojamas remiant Europos Komisijai
TAU Raguvos fakulteto dekanė Irena Sabaliauskienė