Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba papildė savo technikos parką dviem vokiškais „Iveco Magirus” markės gaisriniais automobiliais, kuriems įsigyti Savivaldybės taryba lapkričio mėnesį vykusiame posėdyje skyrė 70 tūkst. Eur.

Nors automobiliai yra naudoti, pravažiavę 18 ir 20 tūkst. km, jie turi privalumų, kurie svarbūs rajono ugniagesiams. Panevėžio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Arūnas  Blaževičius džiaugėsi, kad nuo šiol rajono ugniagesiai galės ne tik gesinti gaisrus, bet ir gelbėti žmones, nes įsigytuose  automobiliuose yra spec. gelbėjimo įranga – metalo karpymo žirklės, plėstuvai, generatoriai elektrai gaminti. Nė vienas iš šiuo metu turimų vienuolikos ugniagesių automobilių tokios gelbėjimo įrangos neturi.

Kitas privalumas, kaip pažymėjo A. Blaževičius, tas, kad automobiliai yra dvitilčiai – padidinto pravažumo. Tai yra itin aktualu važiuojant kaimų keliais.

Gautieji automobiliai išriedės į Gegužinės kaimą ir Ramygalą –  jie skiriami šalia judrios Via Baltica magistralės esančių vietovių ugniagesių komandoms, kurioms turėti gelbėjimo įrangą itin aktualu, kad galėtų padėti avarijų metu nukentėjusiems žmonėms.


Savivaldybės informacija

image_print