Prieš mėnesį Panevėžio r. TAU klausytojus pakvietėme dalyvauti konkurse „Senjorai nešvaisto“, kurį organizuoja žurnalo aktyviems senjorams „60+“ ir pirmosios bei didžiausios licencijuotos pakuočių tvarkymo organizacijos Lietuvoje „Žaliasis taškas“ atstovai. Džiaugiamės, kad Panevėžio r. TAU Raguvos fakulteto klausytojų konkursui pateikti darbai buvo puikiai įvertinti ir mūsų senjorų veikla susidomėjo Lietuvos radijo žurnalistai. Besiruošdami susitikimui su žurnalistais kalbamės su Raguvos TAU dekane Irena Sabaliauskiene.

Miela Irena, jau daugiau kaip penkerius metus vadovaujate Panevėžio r. TAU Raguvos fakultetui. Per tą laikotarpį ne tik išklausėte daugybę paskaitų, bet ir aktyviai įsitraukėte į ekologinę veiklą, skatinate savo fakulteto klausytojus gyventi tvariai. Ar sunku suburti senjorus veiklai, suteikiančiai daiktams antrąjį gyvenimą?

Senjorai ne tik domisi antrinių žaliavų panaudojimu, bet ir patys suteikia antrą gyvenimą daiktams. TAU klausytojai yra labai aktyvūs paskaitų apie klimato kaitą metu, domisi šiukšlių rūšiavimu, visada turi puikių idėjų, kaip panaudoti nebereikalingus daiktus.

Raguvos fakultete jau susiformavo gražios kūrybinių dirbtuvių tradicijos. Laukdami Velykų ir Kalėdų panaudodami antrines žaliavas kuriate dekoracijas Raguvos miesteliui. Gal galite apie šią iniciatyvą papasakoti plačiau?

Raguvos fakulteto klausytojai jau penkeri metai prieš Kalėdas ir Velykas dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metų mokosi gaminti įvairias šventines dekoracijas. Iš namie turimų medžiagų atraižų arba jau nebetinkamų drabužių siuvame kalėdinius žaisliukus, kuriais Raguvos miestelio eglučių parke papuošiame TAU eglutę. Prieš ketverius metus iš ledams valgyti skirtų ir surinktų pagaliukų gaminome angeliukus, kuriais papuošėme Raguvos aikštėje augantį ąžuoliuką. Kasmet laukdami Kalėdų TAU klausytojai šį ąžuoliuką papuošia savo rankomis pasiūtais draugiškais aplinkai žaisliukais. Velykų proga šį ąžuoliuką puošiame TAU klausytojų pagamintais margučiais. Vienais metais margučius mezgėme, kitais metais panaudodami medžiagų atraižas juos puošėme skiautinių technologija. Deja, jau dvejus metus kūrybinių dirbtuvių organizavimą sutrukdė karantinas, tačiau rankų nenuleidome – margučius panaudodami senas sagas gaminome individualiai.

Ar šios veiklos suburia tik TAU klausytojus. O gal į jas įsitraukia ir kiti šeimos nariai?

Smagu, kad tokių veiklų metu TAU klausytojai pajunta nuostabų bendrystės jausmą ir gyvenimo nešvaistant idėjas bei patirtį perduoda savo artimiesiems – vaikams, vaikaičiams ir netgi provaikaičiams.

Irena, dėkojame už pokalbį ir tvaraus gyvenimo idėjų puoselėjimą Raguvoje.

Panevėžio rajono TAU Raguvos fakultete puoselėjamos ilgametės draugiškų aplinkai šventinių dekoracijų gaminimo tradicijos pristatomos konkurso „Senjorai nešvaisto“ kategorijoje –nešvaistanti organizacija. Džiugina tai, kad ir kituose fakultetuose yra žmonių, prikeliančių daiktus naujam gyvenimui. Konkurse „Senjorai nešvaisto“ individuliai dalyvauja Ėriškių fakulteto klausytoja Ramutė Fedorkinienė, kurios darbai pateikti dviejose kategorijose – praktiškumas ir daugkartiškumas.

Maloniai pradžiugino ir Švietimo centrui TAU klausytojų atsiųstos nuotraukos: Ėriškių fakulteto klausytojos Irenos Gritėnienės šeimoje iš senovinės „muštulkės“ pagamintas inkilas, Gustonių fakulteto klausytojos Zitos Abromaitienės iš antrinių žaliavų pagaminti daiktai. Tikimės, kad ateityje dar daugiau Panevėžio rajono TAU klausytojų įsitrauks į ekologinę veiklą ir perduos savo vaikaičiams taupaus gyvenimo būdo tradicijas.


Renata Jankevičienė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja

 

image_print