Vasario 8 dieną Panemunės pilyje įvyko iškilmingi tradiciniai Metų specialisto apdovanojimai, skirti išreikšti padėką visuomenės sveikatos specialistams, savo darbais ir iniciatyvomis reikšmingai prisidėjusiems prie visuomenės sveikatos stiprinimo ir gerovės.

„Apdovanotiesiems specialistams įteiktos padėkos kartu su obuolio statulėle. Daugelis turbūt žino, kad šis vaisius įvairiose kultūrose turi net keletą simbolinių reikšmių, tačiau mes jau kelinti metai dovanojame obuolius, norėdami kolegoms parodyti, ką jų darbai, idėjos ir energija užaugino, norime, kad jie džiaugtųsi savo darbo vaisiais“,sakė laikinai einanti Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) pirmininko pareigas Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuro vadovė Vidita Jonaitė.

Šiemet Metų specialisto apdovanojimas atiteko ir Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistei Dovilei Švabinskienei už nepriekaištingą darbą 2023 metais, už projektų rengimą ir lėšų šiems projektams įgyvendinti pritraukimą.

„Labiausiai nudžiugino ne pats apdovanojimas, o kolegų įvertinimas“, – kalbėjo nominuota visuomenės sveikatos specialistė.

Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure D. Švabinskienė dirba nuo 2016 metų.

Apdovanojimų renginyje įkvepiančią sveikinimo kalbą sakė Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Sveikinimo žodžius tarė Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais dr. Živilė Gudlevičienė, visuomenės sveikatos specialistų darbu džiaugėsi ir nominantus sveikino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos skyriaus vedėja Aušra Želvienė.

Renginyje dalyvavo ir sveikinimus išsakė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dekanė prof. dr. Ida Liseckienė,  LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. Ramunė Kalėdienė, perskaitytas  Europos Komisijos komisaro, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą (2014–2019 m. kadencija), Pasaulio sveikatos organizacijos specialiojo pasiuntinio Rytų Europos regionui dr. Vytenio Andriukaičio sveikinimas.

Tarp svečių buvo ir sveikinimo žodžius kolegoms skyrė buvusios SVSBA pirmininkės Neringa Tarvydienė, kuri šiuo metu eina Klaipėdos rajono Gargždų ligoninės direktoriaus pareigas, ir dr. Jūratė Grubliauskienė, kuri yra Klaipėdos universiteto ligoninės generalinio direktoriaus pavaduotoja valdymui ir ekonomikai.

Graži ir prasminga Metų specialisto apdovanojimų tradicija SVSBA puoselėjama nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija.

Teikiant galimas nominacijas atsižvelgiama į specialisto išskirtines veiklas praėjusiais metais ir svarbias savybes: motyvaciją ir entuziazmą darbui, iniciatyvumą, komunikacinius gebėjimus.


Savivaldybės informacija

image_print