Šį rudenį per Lietuvos miestus ir miestelius vėl keliaus 15–asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.  Visus festivalio filmus galės nemokamai žiūrėti ir Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ( Beržų g. 50, Panevėžys) lankytojai.

Filmai bus demonstruojami bibliotekos darbo metu, prisijungimą prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojas. Laiką filmų peržiūrai galima rezervuoti telefonu (8 45) 58 70 48. Rekomenduojama atsinešti savo ausines.

Šiemet bibliotekoje atsiras  naujovė – „Nepatogaus kino“ filmus bus galima žiūrėti ne tik pavieniui, bet ir su kompanija – specialiai bibliotekos žiūrovams bus organizuojami keli bendri filmų seansai, kuriuos lydės aktualios diskusijos bei pokalbiai su filmo herojais ir kūrėjais.

Spalio 19 d., antradienį, 16 val., bibliotekos lankytojai kviečiami kartu žiūrėti filmą „Dainuojantys vyrai“ (rež. Dylan Williams). Šmaikštus, melancholiškas ir šiltas filmas pasakoja apie Velso miestelio vyrų chorą. Devyniasdešimtmetis režisieriaus tėvas parduoda šeimos namą ir pradeda ruoštis savo laidotuvėms. Gyvenime jam telikęs vienintelis džiaugsmas – kas savaitę vykstančios vyrų choro repeticijos. Šis filmas primins apie meno poveikį – jis gali gydyti, motyvuoti ar sutelkti. Po bendro seanso „Nepatogus kinas“ pakvies virtualiai aptarti meno poveikį sveikatai.

Spalio 20 d., trečiadienį, 18 val., kartu žiūrėsime filmą „Iš jūros gelmių“ (rež. Robin Petré). Tai – labai nepatogus, bet būtinas filmas, nes neretai, žiūrėdami į vandenyje žaidžiančius delfinus ir gracingas gulbes, nematome netoliese esančių naftos tanklaivių. Tuo tarpu laukinė gamta kenčia nuo žmogaus veiklos ir gelbėtojai kasmet susiduria su vis daugiau ir vis žiauresnėmis gyvūnų skausmo formomis. Po bendros filmo peržiūros vyks virtualus pokalbis apie Baltijos jūros taršą ir gyvūnų apsaugą.

Spalio 28 d., ketvirtadienį, 12 val., bus demonstruojamas filmas „Pasienio paukščiai“ (rež. Vytautas Puidokas). Nepaisydami politikos ir sienos tarp Lietuvos ir Kaliningrado, ją nuolatos kerta migruojantys paukščiai, užsukantys į skirtingose sienų pusėse esančias ornitologijos stotis. Pirmąsyk po Sovietų Sąjungos griūties, abiejų šalių ornitologijos stočių darbuotojai pradeda vystyti bendrą projektą. Režisierius Vytautas Puidokas įamžina šį susitikimą, o po filmo seanso – virtualus pokalbis su režisieriumi.

Spalio 29 d., penktadienį, 14 val., bibliotekos lankytojus kviečiame žiūrėti filmą „Būsiu su tavim“ (rež. Virginija Vareikytė, Maximilien Dejoie). Šiame filme dvi moterys – psichologė ir policijos pareigūnė, imasi sudėtingos misijos – gimtajame Kupiškio miestelyje sumažinti rekordinį savižudybių skaičių. Jos gelbėja vienišiausius savo bendruomenės narius jautrumu ir empatija, malšina krizę ir įrodo, kad savižudybių prevencija gali būti veiksminga. Pasibaigus filmui – virtualus susitikimas su pagrindinėmis šio filmo herojėmis Valija ir Gintare.

Apie „Nepatogų kiną“
„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras. Plačiau galima pasiskaityti  https://nepatoguskinas.lt/2021/


Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-18 15:49

image_print