Panevėžio rajono savivaldybėje jau trečius metus įgyvendinamas dalyvaujamasis biudžetas, kuriame 2022 metais bendruomenių iniciatyvų finansavimui skirta 35 tūkst. eurų.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas bendruomenei spręsti biudžeto lėšų panaudojimą, kai patys gyventojai siūlo iniciatyvas, skirtas savo gyvenamosios aplinkos infrastruktūrai gerinti bei patrauklumui didinti. Paskelbus balsavimą internetu renkamos patraukliausios idėjos. Finansavimas skiriamas daugiausiai, bet ne mažiau kaip 100 balsų, surinkusiems projektams.

Šiais metais bendruomenių iniciatyvų konkursui buvo pateikta 10 projektų idėjų. Finansavimas – po 7 tūkst. eurų – skirtas penkioms iš jų: Jotainių kaimo tinklinio aikštelės įrengimui, kultūrinės erdvės sukūrimui Bernatonių kaime, vaikų žaidimų aikštelės įrengimui Velželio kaime, šokių aikštelės įrengimui ties medine scena Angelų slėnyje Miežiškiuose, bendruomenės namų aplinkos ir poilsio zonos sutvarkymui Vadoklių miestelyje.

Įgyvendinant iniciatyvas, iki spalio pradžios jau įrengta tinklinio aikštelė Jotainiuose, šokių aikštelė Miežiškiuose, sutvarkyta aplinkos ir poilsio zona prie bendruomenės namų Vadokliuose. Velželyje įrengtas   žaidimų aikštelės pagrindas, o sumontavus ir pastačius įrangą, lapkričio mėnesį vaikai jau galės žaisti naujoje aikštelėje. Šiuo metu Bernatoniuose įrenginėjama lauko scena, darbus planuojama baigti iki metų pabaigos.

2020 m. ir 2021 m. buvo įgyvendinta 10 bendruomenių iniciatyvų projektų: Raguvos miestelyje įrengta poilsio zona Nevėžio pakrantėje, bendruomenės ir piligrimų poreikiams pritaikyta erdvė šalia Krekenavos Šv. Marijos Ėmimo į dangų Bazilikos, prie Jotainių kaimo tvenkinio įrengta maudymvietė ir poilsio zona, Paliūniškio kaime įrengtas paplūdimys prie Lėvens upės, Tiltagalių kaime prie tvenkinio įrengta maudykla, Paįstrio kaime pagerinta viešoji kultūrinė aplinka, Berčiūnų kaime sutvarkyta Sanžilės pakrantė, Liūdynės kaime pastatyta vaikų žaidimų aikštelė, Paežerio kaime sutvarkyta Juodžio ežero maudymvietė ir poilsio zona, Bernatonių kaime Sanžilės pakrantėje įrengta laisvalaikiui ir rekreacijai skirta viešoji erdvė.

Dalyvaujamojo biudžeto pagalba savivaldybė siekia didinti piliečių įtraukimo į biudžeto formavimą galimybes,  skatinti bendruomeniškumą ir dalyvavimą savivaldoje, gerinti socialinę ir gyvenamąją aplinką.


Savivaldybės informacija

 

image_print