Šių metų lapkričio 16 d. Vilniaus rotušėje vyko ne tik tarptautinė konferencija „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“, bet ir ELoGE (Europos ženklo už nepriekaištingą demokratinį valdymą) apdovanojimai. Primename, kad Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Europos Tarybos gero valdymo ekspertizės centru, sukūrė projektą, kuriuo buvo siekta įvertinti savivaldybių atitiktį dvylikai demokratinio valdymo principų. Iš viso vertinime dalyvavo 39 savivaldybės, iš kurių 29 buvo apdovanotos šiuo ženklu. Vertinimo procesą stebėjo ELoGE nacionalinė grupė, kuri patvirtino rezultatus.

Šį prestižinį ženklą pelnė ir Panevėžio rajono savivaldybė. Atsiimti ELoGE Europos ženklo už nepriekaištingą demokratinį valdymą vyko Savivaldybės meras Antanas Pocius ir Kanceliarijos skyriaus vedėja Milda Paipulienė. Šis įvertinimas yra didelis pasiekimas, kurį galima priskirti visų rajono gyventojų, Savivaldybės tarybos narių ir Savivaldybės administracijos darbuotojų aktyviam dalyvavimui projekte.

,,Didžiuojamės šiuo apdovanojimu ir esu labai dėkingas Savivaldybės administracijai, Tarybos nariams ir visiems žmonėms, kurie prisidėjo prie šio sėkmingo rezultato ir prisideda prie gero demokratinio valdymo savivaldybėje. Tai yra ne tik mūsų savivaldybės, bet ir viso Panevėžio rajono bendras laimėjimas“ – sakė Savivaldybės meras Antanas Pocius.

Tai skatina toliau siekti aukštų demokratinio valdymo standartų ir stiprina regiono bendruomenės dalyvavimą savivaldybės reikalų valdyme. Tai jau antras kartas, kai mūsų savivaldybė gauna ELoGE apdovanojimą.

Apdovanojimus savivaldybėms įteikė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Europos Tarybos žmogaus orumo, lygybės ir valdymo direktorato, Demokratijos ir žmogaus orumo generalinio direktorato direktorė Claudia Luciani.

Pirmą kartą Lietuvos savivaldybės ELoGE projekte dalyvavo 2020 metais. Kitas vertinimas numatomas 2026 metais.


Savivaldybės informacija

image_print