Šiais metais Lietuva švenčia Dainų šventės šimtmetį. Tęsiant reikšmingą mūsų krašto kultūros tradiciją ir siekiant deramai pažymėti neeilinės, į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos tradicijos jubiliejų, 2024 m. birželio 29–liepos 6 d. Vilniuje ir Kaune rengiama Šimtmečio dainų šventė, truksianti visą savaitę ir dovanosianti unikalių, įvairiose erdvėse vyksiančių kultūros renginių. Šventę sudarys Dainų, Šokių, Folkloro, Teatro, Pasaulio lietuvių dienos, Ansamblių vakaras, kanklių, vokalinių ansamblių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai, tradicinės eitynės, liaudies meno, Dainų šventės parodos ir kiti renginiai, kuriuose dalyvaus per 36 tūkst. atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio.
2024 m. šventėje dalyvaus ir 48 Panevėžio rajono mėgėjų meno kolektyvai: 2 chorai, 8 pučiamųjų instrumentų orkestrai ir choreografinės grupės, 7 liaudiškų šokių kolektyvai, 7 liaudiškos muzikos kapelos, 4 mėgėjų teatrai, 15 folkloro kolektyvų, 3 vokaliniai ansambliai, 1 liaudies instrumentų orkestras, 1 liaudies instrumentų ansamblis. Šimtmečio šventėje ketina dalyvauti per 700 Panevėžio rajono meno mėgėjų.
Dainų šventė dalyvius ir žiūrovus įtrauks ne tik į šokio ir muzikos pasaulį. Prasmingai – „Kad giria žaliuotų“ – pavadinta šventė perfrazuos neoficialiu antruoju Lietuvos himnu vadinamos Juozo Gudavičiaus dainos „Kur giria žaliuoja“ pavadinimą ir kvies apmąstyti, ką kiekvienas galime padaryti, kad giria Lietuvoje žaliuotų ir toliau – tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2024-04-10 15:32

image_print