Balandžio 15 d. minima Pasaulinė kultūros diena. Jos išvakarėse Panevėžio rajono kultūros darbuotojai šventė profesinę šventę, kuri nuo 2009 m. vadinasi „Širdies pašaukti“.  Šiemet ją organizavo Smilgių kultūros centras kartu su Panevėžio rajono Švietimo kultūros ir sporto  skyriumi. Šventės akcentas buvo juosta – kiekvienam į šventę atėjusiam įteikta po juostelę riešui apjuosti, o kultūros centrams padovanota po spalvingą pintą juostą, būdingą tik Aukštaitijai, kurios širdyje gyvename, kurios metus šiemet minime. Juostas nupynė Vilių šeima. Etnologei Linai Vilienei, Krekenavos kultūros centro meno vadovei, šiemet atiteko Geriausio metų kultūros darbuotojo apdovanojimas. Jį iškilmingai įteikė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis ir jo pavaduotojas Antanas Pocius.

Susirinkusiuosius šventės proga pasveikino ir vardines nominacijas įteikė LR Seimo narė Guoda Burokienė, Panevėžio rajono  tarybos narė Modesta Petrauskaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė.

2023 m. Panevėžio rajono kultūros darbuotojų profesinė šventė kvepėjo pavasariu, mirgėjo spalvomis ir spinduliavo bendryste: kultūra yra tokia, kokie esame mes, šio laikmečio žmonės – spalvingi, įdomūs, besikeičiantys, puoselėjantys prieraišumą prie iš kartos į kartą perduodamų tradicijų ir nuolat kintančios dabarties, prie žmogaus kūrybos ir gamtos, prie vienas kito…

Nuoširdžiai dėkojame atlikėjams Audriui Derviniui, Astrajai ir Andželikai.  Už šviesas, garsą ir renginio vedimą komandai „Tūzai“ iš Vilniaus, dekoracijų kūrėjai Perekšlių padalinio renginių organizatorei Editai Baktienei, šventės akimirkas meniškai fiksavusiam fotografui Gintarui Lukoševičiui.


Smilgių kultūros centro informacija

image_print