Tęsiasi ilgametė draugystė su kaimynine Latvijos Respublika. Sausio 8 d. Panevėžio rajono savivaldybės vadovai priėmė bendradarbiavimo partnerės – Limbaži savivaldybės – vykdomojo direktoriaus pavaduotoją Agrį Blumerą bei Plėtros ir projektų skyriaus vedėją Girtsą Ieleją.

Susitikime dalyvavo meras Antanas Pocius, vicemeras Edmundas Toliušis, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja  Miglė Bražėnienė. Apžvelgtas ilgametis bendradarbiavimo kelias, aptartos bendros veiklos perspektyvos.

Plėtros ir projektų skyriaus vedėjas G. Ieleja pristatė Limbaži savivaldybės planuojamą vykdyti projektą pagal Town Twinning programą ir pakvietė Panevėžio rajono savivaldybę tapti viena iš keturių jo partnerių. 2025 m. ketinamos pradėti vykdyti veiklos apimtų ne tik kultūrinius mainus, bet ir tokias sritis kaip klimato kaita, lyčių lygybė bei kt.

Aptarus galimas veiklas, kurios teiktų visokeriopą naudą, nutarta rengti bendrą projekto paraišką ir teikti ją Europos Sąjungos finansavimui gauti.

Po turiningo ir dalykiško pokalbio mero kabinete svečiai išlydėti į Krekenavą. Latviai apžiūrėjo Krekenavos kultūros centrą, kuris prieš dvejis metus šiuolaikiškai renovuotas, įgyvendinant daugiau kaip milijono eurų vertės projektą pagal Valstybės investicijų programą.

Svečiai taip pat aplankė Upytės tradicinių amatų centrą ir Ėriškių kultūros centrą, susipažino su vykdomomis veiklomis, veikiančiomis parodomis. Bendradarbiavimo partneriams latviams didelį įspūdį paliko šiaudiniai sodai, kurių rišimo tradicija įtraukta į UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Aplankytų kultūros įstaigų veiklą pristatė Krekenavos kultūros centro direktorė Miranda Uogelė, Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė, Ėriškių kultūros centro direktorė Justė Gusevaitė-Grižė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Remigijus Vilys.

Svarstytos galimos idėjos rengiamo projekto veikloms.

Limbaži savivaldybė – pirmoji Panevėžio rajono savivaldybės bendradarbiavimo partnerė, su kuria įvairūs bendri projektai vykdomi nuo 1999-ųjų metų pabaigos.

Pastarąjį kartą bendradarbiavimo partneriai buvo susitikę praėjusių metų rugpjūčio mėnesį. Tąkart Panevėžio rajono savivaldybės atstovai dalyvauta Limbaži miesto 800-ojo gimtadienio šventėje.


Savivaldybės informacija

image_print