Šiandien, kovo 29-osios, vidurdienį prie Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pastato suplevėsavo Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) vėliava. Iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija, skambant NATO himnui, surengta minint Lietuvos narystės NATO 20-osioms metinėms.

Iškilmėse dalyvavo Savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, seniūnijų seniūnai, gyventojai, svečiai.

Pakilią nuotaiką sukūrė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestro „Sklepučini“ atliekami kūriniai.

Į šventinį renginį dalyviai susirinko pademonstruoti savo solidarumą ir vienybę, supratimą, kad kartu su sąjungininkais esame stiprūs, kad NATO – tai mes, patys, savo pastangomis, kuriantys ir prisidedantys prie savo šalies saugumo – kiekvienas iš mūsų ir sąjungininkai Lietuvoje.

Susirinkusiuosius su Lietuvai svarbia sukaktimi pasveikino meras Antanas Pocius. Savivaldybės vadovas sakė, kad esame liudininkai trijų mūsų šaliai istoriškai reikšmingų įvykių, nutiesusių kelią demokratijos, pažangos, klestėjimo ir saugumo link. Tai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas, įstojimas į Europos Sąjungą bei NATO.

„Mūsų šalis, 2004 metų kovo 29 dieną tapusi visateise NATO nare, ne tik prisideda prie regiono, Europos ir pasaulio taikos palaikymo, bet ir šiuo sudėtingu geopolitiniu laikotarpiu sudaro sąlygas kurti Lietuvos piliečių saugumą ir atsparumą išorės grėsmėms, padeda saugoti taip sunkiai iškovotą laisvę“, – sakė meras.

Lietuvos narystės NATO sukakties proga Panevėžio rajono savivaldybės pirmojo aukšto fojė eksponuojama karo medicinos gydytojo majoro Vyginto Sereikos fotografijų paroda, o Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia aplankyti parodą „20 metų kartu su NATO“.


Savivaldybės informacija

image_print