Spalio 2-ąją Panevėžio rajono jaunimas pasitiko griausmingai – nuo pat ryto Ramygalos parke šurmuliavę pasiruošimo darbai spinduliavo nepaprasta nuotaika ir jaunatviškumu.

Šie metai – ypatingi. Lietuvos ir Europos jaunimo metus minintis Panevėžio rajonas šventės metu papildė Ramygalos tūkstantmečio ąžuolyno parką 1002-uoju ąžuolu, skirtu šiems metams paminėti. „Šįmet Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija visoje Lietuvoje kiekvienoje savivaldybėje sodina iš Stelmužės ąžuolo gilių išaugintus ąžuoliukus, skirtus paminėti 2022-uosius – Lietuvos jaunimo metus, tad ne išimtis ir Panevėžio rajonas“, – mintimis dalijasi jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Budreikienė. Sodindamas šį ąžuoliuką savivaldybės meras Povilas Žagunis juokavo ir mokė jaunimą, kaip sodinti ąžuolus, kad šie augtų ir stebintų aplinkinius savo didumu.

Panevėžio rajono jaunimo organizacijų taryba „Apskritasis stalas“ drauge su savivaldybės Jaunimo reikalų taryba pakvietė viso Panevėžio rajono jaunuolius į Jaunimo metams skirtą renginį „Jaunatis“, kuriame veiklų gausa kvietė ne tik paminėti Lietuvos ir Europos jaunimo metus, bet ir geriau susipažinti su rajone veikiančiomis organizacijomis bei apdovanoti pačius išskirtiniausius. „Jaunatis – kvietimas būti matomiems. Tai naujas seniai rajone pamiršto jaunimo organizacijų mugės formato renginys, pastebintis ir pasveikinantis gabiausius ir aktyviausius, draugiškiausius ir atsakingiausius rajono jaunuolius, organizacijas, partnerius. Po „Jaunatimi“ slypi diskusija „Jaunimas: Praeitis ateityje“, organizacijų ir bendruomenių mugė, kviečianti išbandyti įvairias veiklas ir geriau susipažinti su jaunimo galimybėmis rajone. Šio renginio „vinis“ – jaunimo apdovanojimai“, – teigia PRAS organizacijos pirmininkas Dominykas Židonis.

Panevėžio rajono jaunimo organizacijų taryba „Apskritasis stalas“ įsteigė devynias nominacijas, kurioms buvo pasiūlyta daugiau kaip 40 jaunuolių, organizacijų ir kitų jaunimui nusipelniusių asmenų.

Metų iniciatyvos nominaciją pelnė iniciatyvinė jaunimo grupė „Mes galim“, kuri šiais metais surengė ketvirtąjį Talentų ringą, kuriame varžosi jaunuoliai ne tik iš Panevėžio rajono. „Šis apdovanojimas tik parodo, kad esame teisingame kelyje, ir tikrai nežadame sustoti. Jau dabar ryžtingai galime tarti ir pakviesti visus ruoštis – kitais metais susitiksime jubiliejiniame penktajame Talentų ringe!“ – dėstė mintis grupės lyderis Deividas Liberis.

Garsiausio jaunimo balso nominacija atiteko Urtei Gikniūtei. „Jos sukurtas jaunimo organizacijų tarybos „Apskritasis stalas“ logotipas atspindi vieningą Panevėžio rajono jaunimo organizacijų sąjungą, kuri vienydama skirtingas, bet vieną tikslą turinčias savo nares imasi įvairiausių iššūkių, kad galėtų užtikrinti kuo kokybiškesnį atstovavimą jaunimui vietos lygmeniu. Džiugu, kad su jos sukurtu logotipu esame jau matomi ir atpažįstame ne tik rajono, bet ir nacionaliniu lygmeniu“ – džiaugėsi PRAS valdybos narė Marija Mažeikaitė skelbdama apie nominaciją.

Ernesta Liūžinienė – Ramygalos atviro jaunimo centro darbuotoja – pelnė darbščiausio jaunimo darbuotojo vardą, o Metų darbštuolio nominacija atiteko Deividui Liberiui.

Velžio gimnazija buvo pripažinta draugiškiausia jaunimui mokykla Panevėžio rajone, tačiau jaukiausios vietos titulą įnirtingoje kovoje iškovojo Ramygalos atviras jaunimo centras.

Renginio metu buvo pasveikinta ir Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, kurios indėlis ir pagalba atkuriant rajono organizacijų tarybą buvo be galo reikalingas ir naudingas – tad tikriausio jaunimo draugo nominacija keliauja į Panevėžį.

Metų savanorio nominacija atiteko Ramygalos atviro centro savanorei Rūtai Malciūtei – ji pavasarį baigė Jaunimo savanoriškos tarnybos programą atvirame centre, tačiau vis dar grįžta ir savanoriškai prisideda prie įvairiausių veiklų vietos jaunimui.

Renginį užbaigėme įteikdami aktyviausios jaunimo organizacijos nominaciją – ji atiteko Lietuvos Skautijos padalinio Panevėžio krašto skautams.

Smagu pasidžiaugti, kad renginyje dalyvavęs jaunimas įsitraukė į siūlomas organizacijų veiklas, aktyviai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, o jaunimo apdovanojimai vėl sugrįžo į Panevėžio rajoną.


Panevėžio rajono jaunimo organizacijų tarybos „Apskritasis stalas“ informacija

Gintaro Lukoševičiaus nuotr.

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-18 14:16

image_print