Tradiciniame Miežiškių kultūros centro organizuojamame Panevėžio rajono pasakotojų konkurse „Pilimutės šposai“ išrinkti šauniausi krašto sakytinės tautosakos pateikėjai ir atlikėjai. Garbingiausias Pasakotojų Pasakotojos titulas atiteko miežiškėnei Valerijai Bartulienei. Pirmąją vietą komisija skyrė Jurgai Švagždienei, antrąją – Napoleonui Skeiveriui (abu iš Miežiškių), trečiąją – nevėžietei Jolantai Karaliūnienei. Šmaikščiausio pasakotojo apdovanojimo nusipelnė Valentinas Rapšys iš Liūdynės. Specialus prizas skirtas jauniausiam pasakotojui – Dovydui Butkui iš Vadoklių. Žiūrovų simpatijų prizą iškovojo Vladislava Tumelienė iš Trakiškio.

Iš viso konkurse dalyvavo 11 pasakotojų. Visi jie „Pilimutės šposams“ parengė po nuotaikingą pasakojimą arba įdomią pasaką, visi kalbėjo tarmiškai, daugelis rinkosi savo krašte išgirstus, užrašytus tautosakos tekstus. Pasakotojų savitumą, natūralumą, išraiškingumą, sceninę kultūrą, pasakojimų autentiškumą vertino komisija, kurioje dirbo etnomuzikologė, Aukštaitijos regiono  folkloro ansamblių ekspertė – konsultantė Lina Vilienė, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Daubarienė ir Anykščių kultūros centro etnografė Regina Stumburienė.

Įprastai kas antrus metus Miežiškių kultūros centre šurmuliuodavęs konkursas šiemet buvo perkeltas į virtualią erdvę. Pasakotojai savo pasirodymus įrašė ir atsiuntė organizatoriams. Komisija ir publika iš pasakojimų sudėliotą ir feisbuke paskelbtą filmuką stebėjo kompiuterių, planšečių, telefonų ekranuose. Peržiūrų būta išties daug, internetiniame balsavime savo numylėtinį rinkę žiūrovai buvo labai aktyvūs.

Dar nespėjusieji pasidžiaugti aukštaičių tarmės spalvingumu ir šmaikščiais pasakotojais gali tai bet kada padaryti Miežiškių kultūros centro paskyroje feisbuke.


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotrauka

image_print