Panevėžio rajone  vakar pradėtas, o šiandien tęsiamas savivaldybės švietimo įstaigų darbuotojų skiepijimas dėl COVID-19 ligos.

Skiepijami tie darbuotojai, kurie atnaujinus mokyklų darbą turės tiesioginį kontaktą su mokiniais. Tai švietimo įstaigų ir kitų švietimo tiekėjų darbuotojai, turintys kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas; asmenys, dirbantys  bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ir turintys tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su ugdomais pagal pradinio ir pagrindinio ugdymo, pradinio ir pagrindinio ugdymo individualizuotą, vidurinio ugdymo, socialinių įgūdžių ugdymo programas.

Pageidavimą skiepytis pareiškė 411 tiesioginį kontaktą su mokiniais turinčių darbuotojų.

Per vakar ir šiandien dieną pirmą vakcinos dozę gaus 194 asmenys. Likusieji 215 bus skiepijami kitą savaitę.

Antra vakcinos doze bus skiepijama po 21–28 dienų.

Skiepijimą atlieka VšĮ Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikos medikai vietos ambulatorijose, medicinos punktuose, poliklinikoje.

Prieš skiepijimą švietimo įstaigų darbuotojai buvo testuojami greitaisiais serologiniais antikūnių testais. Paaiškėjo, kad maždaug 10 proc. jau yra persirgę koronavirusu.

Asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga, galės būti vakcinuojami nuo diagnozės dienos praėjus trims mėnesiams. Jeigu liga nebuvo diagnozuota, bet tyrimas rodo antikūnų buvimą organizme, toks asmuo galės būti vakcinuojamas praėjus 60 dienų nuo antikūnų tyrimo rezultato dienos.

Iš viso Panevėžio rajone pagal prioritetines grupes paskiepyta 979 gyventojų pirma vakcina, antra – 642.


Savivaldybės informacija

image_print