Dienos šviesą išvydo Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos bei Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ narės Emilijos Valentinavičienės  tarmiška  šiaurės aukštaičių panevėžiškių tarme parašyta knyga „Tekėje saulala Šaukliuos“.

Knygos pristatymas vyks vasario 22 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje konferencijų salėje. Renginyje dalyvaus Lietuvių kalbos draugijos pirmininkė prof. dr. Genovaitė Kačiuškienė, knygos redaktorė ir leidėja Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė.

Dr. G. Kačiuškienė E. Valentinavičienės tarmiškai parašytą gimtojo kaimo istoriją pristato kaip „svarbią lituanistiniams tyrinėjimams ne tik dėl vaizdingos kalbos, bet ir dėl kalbinių ypatybių, ypač užfiksuoto garsų įvairavimo, rodančio, kokia linkme rutuliojasi ši nepaprastai sudėtinga ir įdomi tarmė. Tikras lobis lituanistikai ir gausiai knygoje vartojami šiandien gyvuojantys ar jau išnykę Panevėžio krašto kaimų, miškų, laukų ir kt. pavadinimai, gražiai parodantys jų kilmę“.

Lituanistė L. Lapinskienė „Tekėje saulala Šaukliuos“ apibūdina kaip išliekamąją istorinę vertę turinčią, neeilinę ir Panevėžio kraštui vertingą knygą.

Pati autorė savo kūrinio pradžioje rašo norinti, kad jos krašto tarmė „nedingtų be pėdsako kaip tie išnykę kaimai“.

Knygos leidybą parėmė Panevėžio rajono savivaldybė Spaudinių leidybos projektų dalinio finansavimo programos lėšomis.


Savivaldybės informacija

image_print