Gruodžio 10 d., penktadienį, Keravos kaime esančioje įmonės „Agrolitpa“ gamybos bazėje iškrauta iš Norvegijos atgabenta labdara, skirta socialinę atskirtį patiriančioms Panevėžio krašto šeimoms, vaikų šeimynoms, socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Labdara tradiciškai prieš Kalėdas jau 22-us metus atgabenama tęsiant ilgametį Norvegijos ir Panevėžio krašto Rotary klubų bendradarbiavimą su Panevėžio krašto savivaldybėmis. Projekto iniciatorė – Norvegijos-Lietuvos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkė Edrund Olaisen.

Labdaros priėmimo darbus koordinavo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Panevėžio Rotary klubo narys, Lietuvos ir Norvegijos Rotary klubų bendradarbiavimo komiteto pirmininkas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Siuntoje esantys dviračiai, baldai – kėdės, stalai, foteliai, komodos išdalyti atvykusiems seniūnijų, socialinių įstaigų atstovams, socialiniams darbuotojams. Jie daiktus nuveš labdaros gavėjams į namus.

Kaip ir ankstesniais metais, šeimos dovanų gaus ne tik naudotus daiktus, bet ir naują buitinę techniką. Už geradarių pervestus pinigus Panevėžio įmonėje nupirkti 4 šaldytuvai, 2 mikrobangų krosnelės, 1 dulkių siurblys, 3 dujinės viryklės, 5 planšetiniai kompiuteriai, 7 skalbimo mašinos, 1 džiovyklė. Buitinė įranga pagal tikslinę paskirtį bus perduota vargingai gyvenančioms šeimoms.

Panevėžio rajone paramą gaus 12 šeimų, atrinktų ištyrus poreikį.

Vaivaduose, Piniavoje, Miežiškiuose esantiems bendruomeniniams vaikų globos namams norvegai dovanoja drabužius, žaislus, kalėdinius papuošimus, dviračius.

Iš viso labdara bus aprūpinta 30 Panevėžio krašto šeimų, per 80 vaikų.

Tradiciškai norvegų delegacijos nariai labdarą patys nuveždavo žmonėms į namus, pabendraudavo, pasveikindavo su artėjančiomis šventėmis, tačiau dėl Covid-19 pandemijos šiemet, kaip ir pernai, į Lietuvą jie neatvyko.


Savivaldybės informacija

Rimvydo Ančerevičiaus ir asmeninio archyvo nuotr.

image_print