Šiandien prie Panevėžio rajono savivaldybės administracijos pastato įvyko šventė, skirta Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui paminėti.

Renginyje dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, seniūnijų, bendruomenių atstovai.

Iškelta Europos Sąjungos vėliava, skambantis Europos Sąjungos himnas, renginio dalyvių rankose plevėsuojančios vėliavėlės ir geltoni, mėlyni balionai sukūrė du dešimtmečius besitęsiančios bendrystės nuotaiką.

Susirinkusiuosius su Lietuvai svarbia sukaktimi pasveikino meras Antanas Pocius.

„Įstojimas į Europos Sąjungą tapo lemtingu įvykiu mūsų šalies istorijoje. Narystė šioje ekonominėje ir politinėje bendrijoje Lietuvai atvėrė naujus kelius gyventi, dirbti, mokytis, kurti, tapo postūmiu pažangai, miestų ir miestelių atsinaujinimui, reikšmingiems ekonominės ir socialinės raidos pokyčiams“,– kalbėjo meras.

Savivaldybės vadovas pabrėžė, kad narystė Europos Sąjungoje ne tik ekonomiškai investicijomis sustiprino mūsų šalį, bet ir  įkvėpė puoselėti europines vertybesbendrystę, pagarbią kaimynystės politiką, toleranciją kitokiam požiūriui, socialinės atskirties mažinimą.

Šventinę nuotaiką pakylėjo Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos varinių pučiamųjų instrumentų orkestro „Aukštyn“ atliekami kūriniai.

Orkestro vadovas Remigijus Vilys pristatė renginyje dalyvaujantį ištikimą Panevėžio rajono savivaldybės kultūrinio bendradarbiavimo partnerį, orkestrinės muzikos puoselėtoją, pedagogą, dirigentą, edukatorių Piet Visser.

„Mūsų draugas Piet iš Nyderlandų Karalystės pas mus atvyko, kai Lietuva dar nebuvo Europos Sąjungos narė – 1995-aisiais. Su mūsų orkestrais jis visą tą laiką dirbo, mokė, kūrė, todėl matė ne tik mūsų muzikantų pažangą, bet ir atsinaujinančią, augančią ir gražėjančią šalį“,– sakė R. Vilys.

Džiugiais rytinio renginio pabaigos akcentais tapo į saulės nušviestą dangų paleista didelė puokštė mėlynų ir geltonų balionų bei Europos Sąjungos spalvų akcentais papuošto torto skanavimas.


Savivaldybės informacija

image_print