Nepaisant visų pastaraisiais metais dėl COVID-19 pasaulinės pandemijos iškilusių iššūkių, visus liaudiškos muzikos gerbėjus po metų pertraukos vėl susitikti sukvietė Aukštaitijos liaudiškos muzikos kapelų šventė-varžytuvės „Grok, Jurgeli 2022“, kurios Biržuose š. m. sausio 29 d. vyko jau 17-tą kartą. Į šventę suvažiavo labai šaunios kapelos ir smagiai bei saugiai praleistas vakaras nepaliko abejingų gyvos liaudiškos muzikos ir bendravimo išsiilgusių žiūrovų bei suteikė daug įsimintinų akimirkų patiems šventės dalyviams, kurie varžėsi dėl teisės atstovauti savo kraštui respublikinėje šventėje „Grok, Jurgeli 2022“ Kaune.

Iš Panevėžio rajono šventėje dalyvavo net trys kolektyvai – Smilgių kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Smilgenė“, vadovas Audrius Dervinis, Paįstrio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“, vadovė Jolita Rutkauskienė, ir svečių teisėmis Tiltagalių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Lėvena“, vadovas Igor Švedko.

Kiti kolektyvai: Anykščių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Grieža“, vadovas Kęstutis Grigaliūnas; Šeduvos kultūros ir amatų centro kapela, vadovė Evelina Stalgienė; Ignalinos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Ringė“, vadovė Franciška Skačkauskienė; žiūrovų simpatijų prizu apdovanota Radviliškio kultūros centro kapela „Seni pažįstami“, vadovas Tomas Kanapinskas.

Nuskambėjus šventės atidarymo fanfaroms mes su kapela „Smilgenė“ ir smagiai sugrojome bendrą kūrinį, ir varžėmės. Visas kapelas vertino garbi komisija ir labai smagu, kad atrinko abi kapelas, t. y. „Gegužinę“ ir „Smilgenę“, ir gavome teisę šį rudenį atstovauti savo kraštui respublikinėje šventėje „Grok, Jurgeli 2022“ Kaune.

Šventę smagiai vedė aktorė Birutė Prekevičiūtė. Visiems kolektyvams buvo įteikti padėkos raštai, rėmėjų dovanos.

O mums grįžtant į namus dar ilgai netilo šurmulys, liejosi džiugios emocijos, juk tiek daug įspūdžių, naujų pažinčių ir smagių akimirkų vežėmės į Paįstrį.


Parengė Paįstrio kultūros centro meno vadovė Jolita Rutkauskienė

Nuotraukos Albino Janulaičio

image_print