Panevėžio rajone gyva tradicija metams baigiantis pagerbti ir apdovanoti geriausius rajono sportininkus bei jų trenerius. Už šiemet pasiektus aukštus rezultatus ne tik rajono, šalies, bet ir pasaulinėse arenose jiems dėkojo ir su artėjančiomis šventėmis sveikino Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius, Švietimo centro atstovai.

Sportininkų pagerbimo šventė dėl sudėtingos Covid-19 epidemiologinės situacijos vyko nuotoliniu būdu. Renginį vedė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.

Nors šie metai sportininkams buvo sudėtingi dėl pandemijos suvaržymų, Panevėžio rajonas didžiuojasi turintis vieną pasaulio čempioną, vieną pasaulio čempionato prizinės vietos laimėtoją, du Europos taurės varžybų prizininkus, gausų būrį Lietuvos čempionų ir prizininkų.

Mero pavaduotojas A. Pocius padėkojo sportininkams ir treneriams už gražias pergales ir rajono vardo garsinimą ne tik šalyje, bet ir už jos ribų. Išvardijęs ilgametes tradicijas turinčias populiariausias sporto šakas rajone –  boksą, dviračių, motociklų, orientavimosi, dziudo sportą, svarsčių kilnojimą, turizmą, virvės traukimą, mero pavaduotojas pažymėjo, kad atsiranda ir naujų sporto šakų – pliažo futbolo, diskogolfo – entuziastų.

Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis pasidžiaugė, kad savivaldybės dėmesys ir skiriamos lėšos duoda gražių rezultatų. 

Švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė ir metodininkė Lina Šachova pristatė centro vykdomas neformaliojo vaikų ir jaunimo švietimo sporto veiklas ir jose dalyvaujančių mokinių pasiekimus.

Renginio metu treneriai, sportininkai pasidalijo įspūdžiais apie metų pasiekimus, dalyvavimą varžybose, kelius į sėkmę, juose kilusius ir įveiktus sunkumus, dėkojo Panevėžio rajono savivaldybei už paramą ir sudarytas puikias sąlygas treniruotis, siekti aukštų tikslų.

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokytojas, Paįstrio seniūnijos sporto metodininkas, sporto klubo „Ąžuolynas“ pirmininkas Vytautas Gutauskas papasakojo, kaip pavyko įveikti pandemijos iššūkius – įdiegti naujas technologijas, naujomis formomis organizuojant žygius nuotoliniu būdu. Pats sporto metodininkas šiemet apdovanotas Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ garbės ženklu už didelius nuopelnus vystant Lietuvos kaimo sportą.

Apie sportinius pasiekimus kalbėjo Panevėžio rajono bokso klubo ir dviračių klubo ,,Greitis“ vadovai.

Milda Blaževičienė pasidalijo įspūdžiais iš savo auklėtinių kovų Lietuvos dziudo ir Lietuvos mokinių dziudo čempionatuose.

Motociklų sporto komandos vadovas Žygimantas Bartusevičius pasidžiaugė, kad pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą –  užimta 1 vieta Lietuvos motokroso čempionate ir motokroso varžybose „Lietuvos taurė 2021“ bei aukštais individualiais sportininkų laimėjimais.

Arminas Šembelis kalbėjo apie svarsčių kilnotojų pasiekimus ne tik Lietuvos, bet ir Europos, pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatuose. Pastarajame Rūta Sindikevičienė pelnė 1, Ovidijus Tarutis – 2 vietą.

Pati čempionė renginyje negalėjo dalyvauti, bet prisijungusi buvo jos sesė. Ji sakė dėkojanti už pagalbą ir dėmesį, „kas motyvuoja ir skatina judėti toliau“.

Turizmo technikos komandą treniruojantis Sigitas Žudys apgailestavo, kad pandemija sutrukdė dalyvauti stovyklose. Nepaisant to, Lietuvos mokinių turizmo technikos čempionate pelnytos pirmos ir prizinės vietos tiek individualiose, tiek komandinėse rungtyse.

Nors renginys buvo virtualus, teko apsieiti be šiltų rankų paspaudimų, sportininkai neliks neapdovanoti. Jie bus paskatinti Savivaldybės tarybos sprendimu nustatyta tvarka.


Savivaldybės informacija

image_print