Birželio 14 dieną 90-mečio sulaukusį  garsų Panevėžio muzikos pedagogą Vytautą Malčių pasveikino  ir padėką už svarų indėlį Panevėžio rajone puoselėjant liaudiškos muzikos kapelų žanrą įteikė meras Povilas Žagunis. Liaudiškos muzikos entuziastas V. Malčius gerai pažįstamas “Kapelmaušio” žiūrovams – varžytuvių komisijose jis dirbo visus 27 kartus, nepraleido nei vienų metų.

Muzikai V. Malčius atidavė pusę amžiaus. Baigęs smuiko specialybę, muzikos pedagogas net 18 metų dirbo Panevėžio muzikos mokyklos direktoriumi, daug metų vadovavo “Ekrano” dainų ir šokių ansamblio liaudiškos muzikos kapelai. Išugdė berniukų chorą, apie 15 metų jam vadovavo. Ilgus metus V. Malčius darbavosi ir Panevėžio rajone – dirbo su Ėriškių ir Paežerio kolūkių kapelomis, kurios savo pasiekimais garsėjo Lietuvoje.

Su žmona Vilūne, taip pat pedagoge, V. Malčius užaugino dvi dukras. Jūratė Vilienė ir Dalia Matulienė – taip pat muzikės, Panevėžio muzikos mokyklos ir V. Mikalausko menų gimnazijos pedagogės. Ir garbingo amžiaus sulaukęs Panevėžio senbuvis V. Malčius  tebėra aktyviai kultūriniu gyvenimu besidomintis ir šios srities problemoms neabejingas žmogus.


Savivaldybės informacija

image_print