Siekdamas paminėti žymaus kraštiečio Juozo Zikaro metus Paįstrio kultūros centras pirmą kartą surengė unikalų Panevėžio rajono sniego skulptūrų konkursą „Juozo Zikaro, „Laisvės“ kūrėjo, pėdomis“.

Konkurso dalyviai buvo skirstomi į tris kategorijas: piemenukų (vaikų iki 10 metų), gimnazistų (jaunimo iki 20 metų) ir suaugusiųjų (vyresnių nei 20 metų). Sulaukta labai daug įdomių sniego skulptūrų nuotraukų. Aktyviausi buvo Panevėžio rajono vaikai iki 10 metų amžiaus – jie lipdė tema „Gyvūnai“. Gana aktyvūs buvo ir suaugusieji, kūrę tema „Laisvė“.

Iš viso konkursui pristatyti 45 kūrybiniai darbai. Aktyviausiai dalyvavo Panevėžio rajono Velžio gimnazijos 4a klasės mokiniai (mokytojas Jonas Marcinkevičius).

Konkurso kūrinių atitiktį temai, kūrybiškumą, kompozicijos originalumą ir estetiškumą vertino komisija, kurioje dirbo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Ramunė Buterlevičienė, Naujamiesčio gimnazijos dailės ir technologijų mokytojas metodininkas Dalius Dirsė ir Paįstrio kultūros centro muziejininkas Virginijus Kiršgalvis.

Komisija išrinko vieną nugalėtoją, ji bus apdovanota pagrindiniu prizu ir diplomu bei 100 eurų vertės dovanų čekiu. Tai Panevėžio rajono Šakiškių kaimo gyventoja Aušra Januševičiūtė (Nr. 34 „Laisvės“).

Žiūrovų prizas ir nominacija „Gausiausias žiūrovų palaikymas“ atiteko Velžio gimnazijos 4a klasės mokiniui Raigardui Sereikai (Nr. 22 „Raigarduko meškinas“).

Tautodailininkui iš Miežiškių Eduardui Titui komisija skyrė nominaciją „Įdomiausia Juozo Zikaro kūrinio ,,Sielvartas‘‘ interpretacija“.

Ievai Vilkaitei iš Bernatonių skirta nominacija „Šviesą nešanti skulptūrinė estetika“ (Nr. 6 „Žuvis“).

Jauniausios dalyvės nominacija bus įteikta Adelei Kubiliūnaitei iš Butkiškių kaimo, Ramygalos seniūnijos (Nr.21 „Pingvinukas su mama“).

Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais. Paįstrio kultūros centras dėkoja Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajam specialistui Remigijui Viliui ir vyresniajai specialistei Ramunei Buterlevičienei už virtualaus Panevėžio rajono sniego skulptūrų konkurso „Juozo Zikaro, „Laisvės“ kūrėjo, pėdomis“ sumanymą ir iniciavimą.

Konkursas vyko virtualioje erdvėje, kūrybiniai darbai buvo paskelbti Paįstrio kultūros centro Feisbuko paskyroje. Peržiūrų buvo labai daug, žiūrovai balsavo itin aktyviai. Tie, kas dar neapžiūrėjo sniego skulptūrų, turi galimybę tai padaryti paspaudę nuorodą https://www.facebook.com/media/set/?vanity=PaistrioKulturosCentras&set=a.1608127252705166


Paįstrio kultūros centro informacija

image_print