Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Lietuvos Respublikos Prezidento apdovanota Panevėžio rajono Geležių miestelio gyventoja Jovita Barolienė trečiadienį pavakare sulaukė svečių.

Pasveikinti ją su aukštu įvertinimu atvyko Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Jonė Baronaitė-Šniutė, Karsakiškio seniūnijos seniūnė Rima Jaškūnienė.

Meras A. Pocius sakė, kad Panevėžio rajonui garbė turėti tokią visapusišką asmenybę.

„Žinome, gerbiame ir vertiname Jus kaip ištikimą šeimos žmogų, atsidavusią mamą ir žmoną, pasiaukojančią sunkiai gyvenančių šeimų ir jų vaikų globotoją, aktyvią visuomenininkę, kultūros nešėją“,– kalbėjo meras ir linkėjo stiprybės bei nesenkančios energijos visose gyvenimo veiklose.

J. Barolienė su sutuoktiniu Virginijumi užaugino tris vaikus: sūnų ir dvi dukras, visi jie gyvena Panevėžyje.

31 metų Ailandas vykdo individualią žemės ūkio veiklą, yra Raudonojo kryžiaus organizacijos savanoris, dalyvauja bendruomeninėje veikloje. 27 metų Grėta dirba prekių konsultante, yra kraujo donorė. 23 metų Austėja studijuoja Vytauto Didžiojo universitete ir dirba įmonėje chemike.

Dukros su mama dalyvauja meno ir teatro veiklose, šventėse, savanoriauja įvairiuose renginiuose.

J. Barolienė ne tik užaugino ir tinkamai išauklėjo savo vaikus, bet ir yra atsakingos, pozityvios motinystės, globos bei rūpybos stiprinimo bendruomenėje pavyzdys.

Moteris savanoriauja organizacijoje „Niekieno vaikai“, teikia visokeriopą pagalbą sunkumų auklėjimo srityje turinčioms šeimoms bei tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių vaikus.

J. Barolienė dirba Tiltagalių kultūros centre teatro meno vadove, yra Geležių miestelio bendruomenės pirmininkė, įvairių iniciatyvų autorė, renginių organizatorė.

Už sukurtą ir įgyvendintą pilietinę iniciatyvą „100-mečio šalikas Lietuvai“ 2018 m. Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos buvo nominuota konkurse „Tautos šimtamečiai ąžuolai“. 100-mečio šalikas įtrauktas į Lietuvos rekordų sąrašą kaip ilgiausias tautinės vėliavos spalvų mezginys.

Dirbdama teatro studijos vadove J. Barolienė veda teatro edukacijas vaikams ir suaugusiems, vadovauja ir dainuoja moterų vokaliniame ansamblyje „Varsa“.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius LR Prezidentas kasmet skiria motinystei, globai ar rūpybai nusipelniusiems asmenims, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį bendruomenei ir visiems Lietuvos žmonėms.

J. Barolienė prisipažino, kad aukštas Prezidento apdovanojimas jai buvo netikėtas. Iš pradžių net pamaniusi, kad gautas elektroninis laiškas yra virusas. Ceremonijoje Prezidentūroje su ja kartu dalyvavo abi dukros, nes buvo kviečiami du lydintieji asmenys, o pati šventė sukėlė širdyje graudulį ir paliko neišdildomą įspūdį visam gyvenimui.

„Sakau, kad gal mane vertėjo nominuoti kaip mamą, savo vaikams neiškepusią nė vieno torto“,– ją aplankiusiems svečiams juokais sakė Jovita. Tačiau prisipažino dėl to ypatingai nesigraužianti, nes vaikai ją nuolat ramina, sakydami, kad ne tortai jiems buvo svarbiausia. Kad svarbiausia buvo matyti laimingą, savo veiklomis patenkintą, kūrybinius polėkius įgyvendinančią mamą, kuri ir juos įkvėpė užaugti gerais, savo darbą, artimuosius, gyvenimą mylinčiais žmonėmis.


Savivaldybės informacija

image_print