Panevėžio rajono savivaldybėje gavus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešimą apie Krekenavos seniūnijoje Žibartonių kaime gyvenamajame name gruodžio 3-iosios naktį įvykusį sprogimą skubiai sušauktas Savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio vadovaujamos Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. 

Jame dalyvavo ir grupė savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie kartu su statybos inspekcijos atstovais jau buvo nuvykę su situacija susipažinti vietoje, pakalbėti su gyventojais. 

E. Lunskis informavo, kad Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdyba gruodžio 3-iosios naktį 1.50 val. gavo pranešimą, kad Krekenavos seniūnijoje Žibartonių kaime gyvenamajame name sprogo krosnis, išgriuvo sienos. Atvykę ugniagesiai pamatė trečio aukšto bute sprogusį kieto kuro katilą. Gaisro požymių ir nukentėjusių nebuvo. Išdužo buto langų stiklai, išversta vidinė siena. Sugadintas antrame aukšte esančio buto gyventojų kaminas. Panaudojus parankines priemones nuardyta sugriuvusios sienos likusi dalis. Atjungta elektra. Teritorija aptverta stop juosta. 

Sušauktame Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje situacija patikslinta ir išnagrinėta detaliau. 

Krekenavos seniūnijos seniūnas Vaidas Kaušakys informavo, kad bute, kuriame įvyko sprogimas, nelaimės metu buvo viena moteris, ji nenukentėjo. Seniūnijos darbininkai užkalė išdužusius langus. Sutarus su buto savininke pradėti tvarkymo darbai, užsakytas konteineris šiukšlėms išvežti. Buto savininkė, kol vyks padarinių likvidavimas, gyvens pas dukrą. 

Apatinio buto gyventojai taip pat nenukentėjo. Apgadintas jų kaminas, nuo išsiliejusio vandens šiek tiek supiltos sienos. Šiame bute gyvena jauna dirbanti šeima su trimis vaikais. 

Šeima išreiškė norą likti savo bute. Kol bus sutvarkytas kaminas, jiems seniūnija atvežė tris elektrinius šildytuvus, nuotekų sistemos veikia, visos sąlygos gyventi sudarytos. 

Kartu su statybos inspekcijos atstovais įvykio vietą apžiūrėjęs Savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Rimas Samkus informavo, kad antro aukšto bute jokių akivaizdžių pažeidimų nėra. Trečio aukšto bute, sprogus katilui, išgriautos pertvaros, bet kapitalinėse sienose defektų nėra, laikančiosios konstrukcijos nenukentėjo. 

Vadovaujantis techniniu reglamentu „Statybiniai tyrimai ir statinio avarija“ bus sudaryta savivaldybės administracijos direktoriaus komisija iš trijų narių, kuri padarys išvadas ir gali pavesti statinio valdytojui atlikti statinio ekspertizę. 

Ekstremaliųjų situacijų komisija priėjo išvados, kad statinio arba jo konstrukcijos visiško ar dalinio sugriovimo nėra, pastatas grėsmės nekelia, ekstremalių situacijų įvykis neskelbtinas. 

Reikalinga pagalba teikiama per savivaldybę ir seniūniją. Pagalba galima ir finansinė. Seniūnija padeda nukentėjusiems gyventojams parengti dokumentus tikslinei pašalpai gauti.


Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-18 02:13

image_print