Paskutinį pirmadienį prieš gražiausias metų šventes net keturios jaunuolių komandos atvyko į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, siekdamos daugiau sužinoti apie tai, ką jaunimas gali veikti Panevėžio rajono savivaldybėje ir atnešti savo pokytį kuriant patrauklesnę aplinką.

Renginyje dalyvių laukė keletas skirtingų užsiėmimų, kurių sintezę ir galima būtų vadinti jaunimo politikos hakatonu. Nuo pačio ryto jaunuolių laukė „valstybės kūrimo“ užduotis – kiekviena komanda rinkosi po vieną iš trijų kiekvienos problemos sprendimo būdą, taip „priimdami“ menamos šalies įstatymus. Vėliau žaidimą keitė regioninės politikos mokymai – informatyvus teorinis užsiėmimas, skirtas jaunuoliams suprasti, ką jaunas žmogus gali įgyvendinti. Teorinę paskaitą keitė dirbtuvės, kurių metų ir prasidėjo hakatono „judesys“ – šventinės muzikos lydimi komandų nariai plušo bandydami spręsti jaunimo problemas, kurių didžioji dalis buvo išsakytos dar pavasarį vykusiuose Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos organizuotuose darbo grupės „Jaunimo konferencijos“ metu. „Smagu matyti darbų tęstinumą: mūsų išsakytos idėjos, kurios, rodėsi, taip ir liks popieriaus lape, buvo prikeltos ir joms ieškoti sprendimo būdai“ – dalijosi mergina, dalyvavusi ir pavasario renginyje.

Šis jaunimo hakatonas – tai Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos inicijuotas ir savivaldybės biudžeto lėšomis finansuotas renginys, kurio įgyvendintojai Panevėžio rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ džiaugiasi jaunimo aktyvumu ir susidomėjimu renginiu. „Jaunimo hakatonas – tai viena iš mano asmeninių svajonių, o baigiantis metams atsirado galimybė ją įgyvendinti. Noriu tikėti, kad kitais metais taip pat galėtų įvykti tokio formato renginys, o jame dalyvaujančių jaunuolių skaičius nustebins dar labiau“ – pasakoja SJRT pirmininkas Dominykas Židonis.

Pirmasis Panevėžio rajono jaunimo politikos hakatonas – mokymai „Kurk galimybes pats!“ pritraukė viso rajono jaunuolių komandas ir įtraukė jas į problemų, su kuriomis susiduria jaunimas, sprendimo dirbtuves.

 „Esu dėkingas kiekvienam, prisidėjusiam prie šio renginio: Savivaldybės administracijai, patikėjusiais PRAS šią funkciją, Jaunimo reikalų koordinatorei, palaikiusiai renginio idėją, PRAS struktūroms, kurios mažiau ar daugiau visos kūrė šį renginį, jo konceptą, bei, žinoma, kiekvienam jaunam žmogui, nepabūgusiam „jaunimo politikos“ termino ir atvykusiam į hakatoną. Džiaugiuosi kiekvieno šypsena ir kiekvieno idėjomis, kurios tikrai visos vertos mažų mažiausiai paminėjimo. Noriu tikėti, kad jos nebus pamirštos ir galėsime prisidėti prie jų įgyvendinimo“ – dėkojo atvykusiems PRAS prezidentas Dominykas Židonis.

Renginys įvyko, komandos „nunešė stogus“ savo idėjomis ir noru dirbti, o organizatoriai liko sužavėti jų įsitraukimu, tad jie pažada, kad tai tikrai nėra paskutinis kartas, kai susitinkame tokiu formatu, o jei norite siūlyti naują formatą – SJRT ir PRAS visada laukia jūsų minčių.

Panevėžio rajono jaunimo organizacijų sąjunga “Apskritasis stalas”

image_print