Neįprastu metu, neįprastoje vietoje, bet tradiciškai smagiai nuaidėjo Aukštaitijos liaudiškos muzikos kapelų šventė-varžytuvės „Kapelmaušis“. Geriausiųjų laurus joje nuskynė miežiškėnų kapela „Rudenėlis“, be dėmesio, apdovanojimų ir komplimentų už parengtas originalias programas neliko nė vienas renginyje dalyvavęs kolektyvas.

Upytės tradicinių amatų centre surengta šventė – praėjusių metų „Kapelmaušio“ finalas. Nors kapelų atranka į jį įvyko dar pernai rudenį, tačiau galimybė surengti didžiąsias varžytuves atsirado tik dabar. Geriausi Aukštaitijos liaudiškos muzikos kolektyvai puikiai prisitaikė prie vis kintančių veiklos sąlygų ir renginyje prisistatė įspūdingais pasirodymais. Tautodailės metams skirtame „Kapelmaušyje“ skambėjo dainos apie amatus ir amatininkus, kapelų atstovaujamose vietovėse užrašyti kūriniai, kiekvienas kolektyvas pademonstravo gebėjimus groti senaisiais tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais. Grota skudučiais, kanklėmis, ragais, lūpinėmis armonikėlėmis, skrabalais. 

Vertinimo komisija nusprendė, kad geriausiai savo krašto kūrinį atliko Miežiškių kultūros centro kapela „Ratasai“ (vadovas Raimondas Grikšelis). Įspūdingiausiai tradicinius instrumentus panaudojo „Aušrinė“ iš Smilgių kultūros centro (vadovas Alvydas Čepauskas). Ryškiausia daina apie amatus – kapelos „Juostvingė“ iš Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio (vadovė Audronė Rancovienė). Žiūrovų simpatijų prizas atiteko Naujamiesčio kultūros centro-galerijos Berčiūnų kapelai „Sanžyla“ (vadovė Sigita Čekavičienė).

Trečiąją vietą vertintojai skyrė „Smiltelei“ iš Pasvalio rajono, Daujėnų (vadovas Modestas Samulėnas), antrąją pelnė „Be cvieko“ iš Krekenavos (vadovas Rimas Medišauskas), pirmąją – „Gegužinė“ iš Paįstrio (vadovė Jolita Rutkauskienė).

Geriausiu varžytuvių kolektyvu pripažintas ir Didįjį Prizą pelnė Miežiškių kultūros centro „Rudenėlis“ (vadovė Gražina Krikščiūnienė).

Apdovanojimus išsidalinę muzikantai spėjo pradžiuginti ne tik Į Upytės tradicinių amatų centrą susirinkusius „Kapelmaušio“ žiūrovus. Kapelos griežė, dainavo ir prie Upytės piliakalnio surengtame koncerte. Jame „Gegužinė“, „Ratasai“ ir „Smiltelė“ pristatė kartu su dainininkais Liudu Mikalausku ir Vaida Genyte parengtas programas. O į didžiulį jungtinį kolektyvą susibūrę visi renginio muzikantai padovanojo įspūdingą premjerą – Valstybės dienos proga pirmą kartą Lietuvoje atliko specialiai liaudiškos muzikos kapeloms Kazio Daugėlos aranžuotą „Tautišką giesmę“.

„Kapelmaušio“ organizatoriai, Miežiškių kultūros centras, nuoširdžiai dėkoja šventės dalyviams, žiūrovams, rėmėjams, pagalbininkams, renginį finansavusiai Lietuvos kultūros tarybai ir Panevėžio rajono savivaldybei.


 

Miežiškių kultūros centro informacija

Gintaro Lukoševičiaus nuotraukos

 

image_print