Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje sekmadienio vakarą surengta Panevėžio krašto dainų šventė „Vario audra“ tapo įspūdingu įvykiu artėjant Lietuvos dainų šventės šimtmečiui. Šis renginys, kuris buvo skirtas gerbiamo kompozitoriaus ir kapelmeisterio Juozo Gudavičiaus 150-osioms gimimo metinėms paminėti, sulaukė plačios meno bendruomenės dėmesio.

Šiame regioniniame renginyje, prie kurio organizavimo didele dalimi prisidėjo ir Panevėžio rajono savivaldybės kultūros centrų meno vadovai Remigijus Vilys, Ugnė Zanevičiūtė-Audejeva, Vilmantas Vapsva, dalyvavo per 40 meno kolektyvų, tarp jų ir Panevėžio rajono kolektyvai. Ši dainų šventė tapo puikiu būdu pademonstruoti meno įvairovę, talentą bei Panevėžio kraštui būdingą dvasią. Vykusioje „Vario audroje“ ne tik skleidėsi muzikos garsai, bet ir buvo aktyviai kuriama nuostabi atmosfera, kurioje susijungė įvairių kartų žmonės siekdami išsaugoti ir perduoti muzikinį paveldą ateities kartoms. Tai buvo ne tik Juozo Gudavičiaus pagerbimas, bet ir Panevėžio krašto gyvenimo ir meno gyvybingumo atspindėjimas.

Panevėžio rajono savivaldybės vicemeras Edmundas Toliušis išreiškė neapsakomą džiaugsmą dėl aktyvaus Panevėžio rajono meno kolektyvų dalyvavimo ir dėkoja, kad jie taip aktyviai prisidėjo prie šios įspūdingos šventės.  Tai rodo bendruomenės vieningumą ir džiaugsmą dėl kultūrinio paveldo puoselėjimo.

Tikimės, kad ši šventė taps įsimintina, įkvėps kiekvieną dalyvavusįjį saugoti kultūrinį paveldą.


Savivaldybės informacija

image_print