Šiandien Prezidento rūmuose vyko Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuojamo Nacionalinio judumo iššūkio apdovanojimų renginys, kuriame skambėjo ir Panevėžio rajono vardas.

Paskelbta, kad Lietuvos bendruomenių kategorijoje 3 vietą užėmė 16 milijonų žingsnių nužingsniavusi Panevėžio rajono Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenė. Jos pirmininkui Justui Vasiliauskui Prezidentas įteikė Padėką už aktyvų dalyvavimą nacionalinio judumo iššūkyje ir prisidėjimą prie darnios, žalios, tvarios, stiprios Lietuvos kūrimo.

Nacionalinįo judumo iššūkį sudarė 6 iššūkiai: „Miesto iššūkis“, „Organizacijų iššūkis“, „Mokyklų iššūkis“, „Aukštųjų mokyklų iššūkis“, „Bendruomenių iššūkis“ ir „Užsienio lietuvių iššūkis“.

Apdovanojimų renginyje šalies vadovas pasveikino ir apdovanojo prizines vietas 6 minėtose kategorijose užėmusių komandų atstovus.

Antrojoje renginio dalyje vyko Darnaus judumo forumo diskusija „Kokias kryptis brėžia Darnaus judumo perspektyva?“ Diskusijoje dalyvavo susisiekimo ministras Marius Skuodis, įvairių sričių (judumo, urbanistikos, miestų valdymo, skirtingo transporto rūšių ir įmonių) specialistai.

Nacionalinio judumo iššūkį Prezidentas G. Nausėda paskelbė rugsėjo 16 d. Įvairios Lietuvos bendruomenės buvo kviečiamos ateinančius du mėnesius automobilius keisti į žingsnius ir taip prisidėti prie aplinkai draugiškos Lietuvos kūrimo ir fizinės bei emocinės sveikatos gerinimo.

Akciją inicijavo kiekvienų metų rugsėjo 16–22 d. visoje Europoje minima Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kuria siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Šiandien aptardamas rezultatus šalies vadovas pasidžiaugė, kad darniai žingsniavo beveik 100 miestų, 125 bendruomenės, 650 organizacijų, 573 mokyklos, 38 aukštosios mokyklos ir 55 užsienio lietuvių bendruomenės. Visi kartu Nacionalinio judumo iššūkio dalyviai nuėjo 4 milijonus kilometrų – tai prilygsta 106 kelionėms apie Žemės rutulį.

Iš apdovanojimų renginio Prezidentūroje grįžęs Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenės pirmininkas J. Vasiliauskas sakė, kad judumo iššūkyje dalyvavo 30 bendruomenės atstovų. Kad pavyktų juos suburti, daugiausiai pasidarbavo už sveikos gyvensenos puoselėjimą bendruomenėje atsakinga  Ilona Benetaitė.

„Visi stengėmės kuo daugiau vaikščioti pėsčiomis. Keliavome po gyvenvietę, vakarais žingsniavome iki miško. Žingsnius fiksavo speciali telefono programėlė #walk15“,– pasakojo J. Vasiliauskas.

Pasak bendruomenės pirmininko, gauti Prezidento įvertinimą – labai malonu. Kartu ši padėka yra paskatinimas ir ateityje propaguoti sveiką gyvenimo būdą, tęsti įvairias sportines veiklas.

Panevėžio rajono Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenė sportiškumu ir sveiku gyvenimo būdu garsėja ne tik rajone, bet ir šalyje.

Mykolo Romerio universiteto ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamame  konkurse „Bendruomenė – Švyturys 2020 – kelias į sėkmę“ šiemet Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenei už trejų pastarųjų metų sportinę veiklą skirta nominacija „Sveiką gyvenseną propaguojanti vietos bendruomenė“.


Savivaldybės informacija

image_print