Kasmet balandžio 23–29 dienomis vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausias metų renginys visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetės, 21-osios, savaitės šūkį – „Nauja realybė – naujos formos“ – padiktavo laikmečio aktualijos. Jau daugiau kaip metus bibliotekoms veiklą organizuojant pandemijos ribojimų sąlygomis, ir šios savaitės iniciatyvos daugiausia vyks nuotoliniu būdu.

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bei rajono bibliotekų skaitytojai jau įprato su knygų naujienomis, įvairiomis teminėmis apžvalgomis susipažinti virtualioje erdvėje. Ši nauja veiklos forma bus taikoma ir toliau. Dalintis mintimis apie perskaitytas knygas, diskutuoti bus galima ne tik gyvame kontakte bibliotekoje, bet ir socialinio tinklo „Facebook“ bibliotekų paskyrose.

Viešoji biblioteka skaitytojams rengs virtualų susitikimą su rašytoja Indre Jonušyte, kūrybines dirbtuves, kvies mokytis ir pramogauti.

Velžio bibliotekoje vyks akcija „Velžiečiai skaito“, kurios metu savo mėgstamiausius kūrinius skaitys vietos gyventojai. Paliūniškio biblioteka kvies dalintis knygų pristatymais „Aš skaičiau, perskaityk ir tu“, raguviams biblioteka pateiks įdomų skaitymo skatinimo žaidimą „Aklas pasimatymas su knyga“.

Naujomis formomis su savo skaitytojais bendraujanti Smilgių biblioteka toliau tęs skaitymo iššūkį „Rekomenduok knygą Smilgių skaitytojams“, akcijas „Tobulėkime IT srityje su Smilgių biblioteka“, žaidimą ir dviračių žygį „Bitės draugas“.

Vadoklių biblioteka kartu su skaitytojais kurs virtualų linkėjimų medį, organizuos mokymus, kaip naudotis bibliotekų informacinėmis paslaugomis, užsisakant knygas, įvaldant informacines technologijas.

Tad Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Panevėžio rajono skaitytojams bus turtinga prasmingų veiklų.

Apie visus renginius daugiau sužinokite čia

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija.


Savivaldybės informacija

 

image_print