Prasidėjus naujiems mokslo metams pedagogai ir tėvai vaikams vėl primena saugaus elgesio gatvėje taisykles, Panevėžio rajono savivaldybė, atkreipdama vairuotojų dėmesį į jaunuosius eismo dalyvius, perėjas ties mokyklomis pažymėjo „Apsaugok mane” ženklu, o bendrovė „Lietuvos draudimas“ Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje esančių bendrojo ugdymo mokyklų mokinius apdraudžia nuo nelaimingų atsitikimų keliuose.

Draudimo suma –  iki 5 tūkst. eurų.

„Draudimo apsauga mokyklinio amžiaus vaikams įsigalios automatiškai pačią pirmą mokslo metų dieną bei galios iki pat rugsėjo 30 dienos pabaigos. Dėl to, kad draudimas galiotų, tėveliams nieko papildomai daryti nereikia. Jei moksleivis, keliaudamas pėsčiomis, važiuodamas bei vežamas dviračiu, riedėdamas paspirtuku šį rugsėjį pateks į eismo įvykį, tiesiog registruokite žalą „Lietuvos draudimo“ svetainėje arba susisiekite su su specialistais trumpuoju telefonu 1828“, – informuoja „Lietuvos draudimo“ Panevėžio skyriaus vadovė Greta Vėsulienė.

Draudimo išmoka išmokama nepriklausomai nuo to, kas yra avarijos kaltininkas.

„Apsaugok mane“ yra seniausiai šalyje gyvuojanti socialinės atsakomybės iniciatyva, kurią „Lietuvos draudimas“ pradėjo 2000 metais.

„Kasmet visoje šalyje, visą rugsėjį nemokamai apdraudžiame daugiau nei 300 tūkstančius vaikų  – tiek bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių turime šalyje ir visiems jiems visą parą galioja draudimo apsauga. Šios akcijos tikslas – didinti visuomenės dėmesį vaikų saugumui ir mažinti nelaimių keliuose, kuriose nukenčia moksleiviai, skaičių.

Pavyzdžiui, per pastaruosius 12 metų, žvelgiant į rugsėjo mėnesius, jau esame nukentėjusiems išmokėję daugiau nei 60 tūkst. eurų ir tai rodo, kad vaikai kasmet patenka į eismo įvykius dėl savo ar vairuotojų neatsargumo. Dažnai į mokyklas skubantys vaikai yra sužalojami pėsčiųjų perėjose ar jiems važiuojant dviračiu. Todėl neabejojame, kad kalbėti apie saugų eismą ir edukuoti tiek vaikus, tiek suaugusius reikia nuolatos“, – sako G. Vėsulienė.

Siekdama paskatinti tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų budrumą, Panevėžio rajono savivaldybė prie mokyklų esančias perėjas pažymėjo akcijos ženklu. Taip pažymėtos pėsčiųjų perėjos prie Ramygalos, Velžio gimnazijų, Dembavos progimnazijos, Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos, Ramygalos gimnazijos Vadoklių skyriaus, Pažagienių bei Piniavos mokyklų-darželių, Piniavos mokyklos-darželio Bernatonių skyriaus.

Daugiau apie vaikų saugumo keliuose iniciatyvą https://www.ld.lt/asmens-draudimas/apsaugok-mane


Savivaldybės informacija

image_print