Panevėžio rajonas gedi daugeliui gyventojų pažįstamos Birutės Kronienės. Ji šį pasaulį paliko šiandien, lapkričio 20-ąją.

48-erių metų moteris giliame skausme paliko dukteris Brigitą ir Kamilę, vyrą Saulių, artimuosius ir gimines, kolegas ir bičiulius. Nuostabi mama, mylima žmona, rūpestinga dukra, pareiginga bendradarbė, intelektuali ir kūrybiška asmenybė šį pasaulį paliko netikėtai ir per anksti.

Velionė Birutė 2023 m. Savivaldos rinkimuose, būdama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare išrinkta į 2023-2027 m. kadencijos Panevėžio rajono savivaldybės tarybą. Dėl jos atsakingo požiūrio į darbą, įvairiapusės kompetencijos, lojalumo ir novatoriškumo, aukštos vidinės kultūros, asmeninių savybių ir bendražmogiškųjų  vertybių jai buvo patikėta nemažai veiklų. Savivaldybės taryboje ji dirbo Nuolatinės balsų skaičiavimo komisijos pirmininke, Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja, Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto nare, Panevėžio rajono savivaldybės metų mokytojo vardo suteikimo ir premijos skyrimo atrankos komisijos nare, Panevėžio rajono savivaldybės peticijų komisijos nare bei Panevėžio rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nare.

Birutė Kronienė dirbo pradinių klasių mokytoja, kelių miesto dienraščių ir laikraščio „Tėvynė“ korespondente, pastaruoju metu – Velžio bibliotekos vyresniąja bibliotekininke. 2022 m. pabaigoje nominuota Panevėžio rajono „Metų bibliotekininkės“ titulu, o 2021 m. Bendruomenių sąjungos konferencijoje Birutė ir Saulius Kroniai paskelbti Kaimo šviesuolių šeima.

Laikas nenuneš į užmarštį Birutės Kronienės atminimo. Liko gerumo tiltas, jungiantis ją mylėjusius žmones.

Mes tokie laikini – kaip lietus į žemę nupuolęs. Ir tokie amžini – kaip erdvė, kaip žodžiai, kaip molis… (R. Skučaitė).


Savivaldybės informacija

image_print