Balandžio 28 d. Panevėžio r. Dembavos lopšelis-darželis „Smalsutis“ sukvietė rajono priešmokyklinukus į tradicinę priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtamokslinę – praktinę konferenciją „Mes gamtos vaikai 2022“. Tai jau penktoji, jubiliejinė konferencija, kurią organizuoja priešmokyklinio ugdymo mokytojos Inga Širmulienė ir Jovita Niauronienė. Konferencija yra vaikų  pažinimo,  tiriamojo darbo  gebėjimų, mokėjimo mokytis, komandinio darbo  ir kitų  priešmokyklinukui svarbių kompetencijų ugdymo pavyzdys.

Džiaugiamės, kad  organizuojama konferencija  suburia nemažą būrį gamtos mylėtojų ir tyrinėtojų.  Nuotoliniu būdu susitiko   šešios komandos iš Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“, Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ ir Liūdynės skyriaus, Paliūniškio pagrindinės mokyklos Tiltagalių skyriaus, Pažagienių mokyklos-darželio ir Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“. Vaikai  pristatė  tiriamosios veiklos rezultatus.  Bendraminčiai susipažinę, įveikę viešo kalbėjimo baimę, pristatę save ir savo įstaigas, dalijosi atlikto tyrimo įžvalgomis, padarytomis išvadomis. Smagu, kad renginys pavyko, vaikai įgavo pasitikėjimo savimi žengiant pirmuosius žingsnius mokslo pasaulyje.

Mažieji konferencijos dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir jaunojo tyrinėtojo  rinkiniais.  Konferenciją stebėjo  ir  tyrinėtojus sveikino Panevėžio r. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inesa Vietienė, Dembavos lopšelio-darželio direktorė Daina Murauskienė. Džiaugiamės pavykusiu renginiu ir tikimės susitikti kitais metais „Smalsutyje“.


Priešmokyklinio ugdymo mokytojos I. Širmulienė ir J. Niauronienė

 

image_print