Tęsiama tradicija pasveikinti ir apdovanoti sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius Panevėžio rajono abiturientus. Pagerbimo renginys – Mero pusryčiai – šiandien, liepos 14 d., vyko  Bistrampolio dvare. Į šventę pakviesta 18 abiturientų, kurių valstybiniai brandos egzaminai įvertinti 86 ir daugiau balų.

Velžio gimnazijoje tokių sėkmingų dvyliktokų šiemet yra 11, Raguvos – 4, po vieną – Ramygalos, Smilgių ir  Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijose.

Šventiškai nusiteikusį jaunimą atlydėjo mokyklų vadovai, klasės auklėtojai.

Meras Antanas Pocius pasidžiaugė abiturientų pasiekimais ir palinkėjo jiems sėkmės tolimesniame gyvenimo kelyje.

Pagerbti geriausius abiturientus atvyko Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis; juos sveikino ir dovanėles įteikė LR Seimo narė Guoda Burokienė; Europos Parlamento nario Juozo Oleko padėjėja, Savivaldybės tarybos narė Modesta Petrauskaitė; Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, jaunimo ir savivaldos reikalų komiteto pirmininkė Laura Mackevičienė; komiteto nariai; buvęs ilgametis šio komiteto pirmininkas ir Savivaldybės tarybos narys Jonas Kaušakys.

Šiemet rajonas džiaugiasi dviem anglų kalbos egzamino šimtukais – aukščiausiu balu įvertintos Velžio gimnazijos abiturientės Godos Narkutės ir Raguvos gimnazijos abituriento Viktoro Timofejevo žinios.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Čingienė apžvelgė valstybinių brandos egzaminų sesijos rezultatus.

Brandos egzaminus šiemet laikė 123 Panevėžio rajono abiturientai (pernai 143). Iš jų 87 pasirinko anglų kalbą, 80 –  lietuvių kalbą ir literatūrą, 69 – matematiką.

Iš viso rajone buvo 350 valstybinių brandos egzaminų laikymų, sėkmingi – 323 (92,3 proc. 2022 m. buvo 86 proc.). 86–100 balų įvertinti 7,4 proc.

Rajone nebuvo norinčiųjų laikyti vokiečių ir rusų kalbų, o fizikos, chemijos ir prancūzų kalbos egzaminai dėl mažo pasirinkusiųjų skaičiaus laikyti Panevėžio miesto savivaldybės

įsteigtuose centruose.

Fiziką laikė 10, chemiją ir prancūzų kalbą – po 1 abiturientą.

Vienintelės prancūzų kalbos egzaminą laikiusios Velžio gimnazijos mokinės Gabijos Abraškevičiūtės žinios įvertintos 97 balais.

Kai kuriuos egzaminus Panevėžio rajono abiturientai išlaikė didesniu nei šalies vidurkiu.

Anglų kalba, fizika, istorija ir prancūzų kalba geriau laikyta Velžio gimnazijoje; geografijos – Velžio ir Ramygalos; lietuvių kalbos ir literatūros – Velžio ir Paįstrio Juozo Zikaro; informacinių technologijų – Velžio ir Raguvos gimnazijose.

Šventės metu Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus paskelbė mero potvarkį, kuriuo geriausiems abiturientams iš mero fondo skirti piniginiai apdovanojimai.

Mero pusryčiai baigėsi tradicine dalyvių fotosesija Bistrampolio dvaro kieme.


Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2023-07-17 08:20

image_print