Rugsėjo 28 d. Panevėžio rajono savivaldybėje apsilankė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega. Susitikime su Savivaldybės meru Povilu Žaguniu aptarta pasikeitusi geopolitinė situacija, kurią sukėlė Rusijos karinė invazija į Ukrainą.

Kalbėta apie Europos Sąjungą ištikusią energetikos krizę, išaugusias elektros bei šilumos kainas Lietuvoje bei išteklių taupymo problemos sprendimą Panevėžio rajone, artėjant šildymo sezonui.

Meras svečiui pristatė Savivaldybės biudžetinėse ir viešosiose įstaigose planuojamas vykdyti 2022–2023 metų šilumos ir elektros taupymo priemones.

P. Žagunis pabrėžė, kad esamoje situacijoje Savivaldybė netaikys ekstremalaus režimo, didžiausias dėmesys bus skiriamas pastatų įveiklinimui, vykdant šilumos ir elektros energijos taupymą, tačiau nepažeidžiant higienos normų. Pagrindinis taupymo šaltinis turi tapti ūkiškumas kiekvienoje seniūnijoje bei kiekvienoje įstaigoje.

Daug dėmesio pokalbyje skirta europinio standarto geležinkelio linijai „Rail Baltica“. Aptartos šio valstybinės svarbos objekto perspektyvos, įtaka Panevėžio rajono ir viso regiono plėtrai.

P. Žagunis ir M. Vaščega apsikeitė įžvalgomis iš tą pačią dieną Panevėžyje vykusio IQ forumo „Panevėžys 2022. Kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės“. Šiame Aukštaitijos sostinės verslo, politikos ir visuomenės lyderių renginyje buvo pristatytas Europos Sąjungos „Next Generation EU“ finansuojamas planas „Naujos kartos Lietuva“, diskusijose su verslo ir savivaldos atstovais aptarta, kaip racionaliausiai panaudoti šias investicijas.

Meras su svečiu pasidalijo savo mintimis iš rugsėjo mėnesio viduryje Čekijoje vykusio Europos Regionų komiteto biuro posėdžio, kuriame rajono vadovas dalyvavo tikrojo nario teisėmis. Pasak P. Žagunio, šiame renginyje didžiausias dėmesys buvo skiriamas svarbiausioms laikmečio aktualijoms – karo, pabėgėlių ir energetinės krizės temoms.


Panevėžio rajono savivaldybės informacija

 

image_print