Džiugi žinia sklandė ore – Paįstrys turi naują stacionarią sceną!

2022 m. vasario 15 dienos vakare pasveikindami šios kiekvienam lietuviui brangios šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga ir atidaryti naujos kultūros veiksmui erdvės į Paįstrio seniūnijos kiemą gausiai rinkosi Paįstrio gyventojų bendruomenės žmonės ir svečiai.

„Esame šio prasmingo kultūrai ir bendruomenei veiksmo liudininkai. Mūsų bendruomenei tai ne tik didelis turtas, bet ir nauja kultūros veiksmui sutelkianti erdvė. Šiandien ypatinga proga švęsti, nes viskas vyksta pirmą kartą naujoje scenoje“, – kalbėjo renginio vedėja Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

Ne vieną kartą esame girdėję, kad paįstriečiai moka švęsti susitelkę ir kūrybingai. Likus mėnesiui iki renginio pradžios kultūros darbuotojams kilo mintis pakviesti įvairaus amžiaus žmones padovanoti Lietuvai 16 eilėraščių, išmoktų mintinai. Labai džiugu, kad šiai iniciatyvai daug žmonių geranoriškai pritarė, noriai įsijungė į organizavimo darbus.

Įvairių profesijų žmonės mintinai mokėsi pačių pasirinktus arba organizatorių pasiūlytus eilėraščius. Scenoje pasipuošę trispalviais šalikais išsirikiavo: bibliotekininkė Jūratė Blaževičienė, kultūros darbuotojai: Daiva Kiršgalvienė, Virginijus Kiršgalvis ir Diana Stakelienė, Trečiojo amžiaus universiteto paįstrio fakulteto dekanas Vaclovas Krikščiūnas, Paįstrio kultūros centro suaugusiųjų teatro artistai: Edita Lukoševičiūtė, Gintaras Randis, Deimantė Mikitavičiūtė ir Darius Vaitkevičius, Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokiniai: Tina Lukoševičiūtė, Adelė Randytė, Saulius Rutkevilis ir Eglė Rutkevilytė, Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narys, Paįstrio gyventojų bendruomenės pirmininkas Rimantas Pranys. Jauniausiam, Uosiui Meleškai, – septyneri metai, o vyriausiam – Algiui Žutautui – aštuoniasdešimt vieneri. Skaitovai mintinai deklamavo Justino Marcinkevičiaus, Maironio, Sigito Gedos, Pauliaus Širvio, Jono Strielkūno ir kitų lietuvių poetų eilėraščius.

Renginyje dalyvavo ir susirinkusius sveikino Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis. Savo kalboje jis susirinkusius pakvietė kasdienybėje įžvelgti daugiau pozityvo ir geros nuotaikos ženklų, „sveikinti vieni kitus galime kasdien, taip suteikdami gyvenimui daugiau šviesių spalvų“. Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas džiaugėsi galėdamas gyvai pasveikinti seniūnijos gyventojus. Paįstrio kraštiečių klubo „Ąžuolas“ prezidentas Petras Nevulis linkėjo saugoti ir puoselėti krašto tradicijas.

Jau keletą metų Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Paįstrio gyventojų bendruomenės centro pirmininkas Rimantas Pranys apdovanoja aktyviausią bendruomenės šeimą, įteikia nominaciją „Lietuvos patriotų šeima“ – padovanoja Lietuvos vėliavą. Susirinkusieji džiugiai sutiko žinią, kad ši nominacija šiais metais atiteko paįstriečių Genovaitės ir Algio Glušokų šeimai. Tai darni ir darbšti šeima. Jie nuoširdžiai rūpinasi Paįstrio gražinimu, aktyviai dalyvauja visuomenės gyvenime. Norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių sektų jų pavyzdžiu.

Pristatant renginio kulminaciją – ugnies šou programą „Liepsnose“ – Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė pacitavo Justino Marcinkevičiaus „Prometėją“: „Įtempkime ir protą, ir jausmus, / ir dangų tyrinėkime, ir žemę, / ir žmogų, ir dievus. Ir savo sielą. / Ieškokim ryšio. Ir prasmės. Ir tikslo. / Dalykimės stebuklu su visais / ir niekad jo vienam neatiduokim. / Štai kas yra UGNIS. Ir aš maldauju / ant kelių atsiklaupęs, aš prašau jus, / aš reikalauju: būkite laisvi / ir nepaverskite ugnies grandinėm, / kurios sukaustys jus…“

Skirstydamiesi šventinio renginio dalyviai ir žiūrovai linkėjo vieni kitiems daug gražių akimirkų naujoje erdvėje. Neslėpė džiaugsmo dalyvavę pirmajame renginyje. Dėkojo ir sveikatos linkėjo organizatoriams: Paįstrio seniūnijai, bibliotekai, kultūros centrui ir bendruomenei. O pasirodžius pirmiems reportažams viešojoje erdvėje buvo miela skaityti tokius komentarus: „Va, ką reiškia darna, žiūrėjimas ta pačia kryptimi ir bendras noras, sveikinimai!“


Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro informacija

Ingos Minikauskienės ir Nijolės Vidžiūtės nuotr.

image_print